Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, ale warto się znać na zegarku. Chociażby po to, żeby wiedzieć o której leci ulubiony serial. Tudzież bajka.

Dziś na tapecie temat prezentów, bo w końcu grudzień to czas obdarowywania się. Ale tym razem nie będzie o zabawkach. Chociaż… Zależy co dla kogo może być zabawką. Albo gadżetem. 

Ale do sedna: nie wiem czy wiecie, a jeśli nie wiecie, to zaraz się dowiecie, że w tym roku przypadają 90. urodziny Myszki Miki. Taka mała, a swoje lata ma, prawda? Kto by pomyślał, że ta poczciwa mysz już powoli dobiega setki. I wychowała kilka pokoleń. Bawiła i uczyła. Śmieszyła i wzruszała. I tak jest do dziś. Ja, mając wielki sentyment do kreskówek z jej udziałem postanowiłam jakoś uczcić jej okrągłe urodziny. W tym celu pokażę wam jakie fajne akcesoria można mieć z jej podobizną. Chodzi mi konkretnie o zegarki. I to takie, które może nosić i mama i córka. Zobaczcie tyko te cudne propozycje od marki AM:PM dla dorosłych wielbicielek Mickey Mouse: KLIK. Ja jestem zakochana w co najmniej kilku modelach.

kinga stepien ladygugu
zegarek ampm
Ale zwróćcie uwagę, że jest tam sporo modeli dla dzieci, np.: KLIK. Każdy taki dziecięcy model ma przepiękne, żywe i pastelowe kolory. I w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosiła je również mama, jeśli woli barwniejszą biżuterię. W końcu każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. 

rozowy zegarek dla dziewczynki
mama przytula dziecko
mama i corka
I wiecie co sobie pomyślałam? Że twórca Myszki Miki, jej oficjalny portrecista John Hench byłby dumny z tego, jak na całym świecie czci się pamięć jego rysunkowej postaci. Bo to przecież nie tylko zegarki z podobizną znanej myszy. To całe serie ubrań, butów, akcesoriów do włosów, torebek i wielu innych rzeczy. No bo kto nie kojarzy sławnej myszki? Kto choć raz nie oglądał bajeczki z jej przygodami?

Oczywiście pierwowzór postaci różni się od wersji, którą znamy dziś. Jest też wiele sprzecznych teorii na temat powstania rysunku myszy. Zresztą nie ma się co dziwić – odkąd bajki z jej udziałem osiągnęły pierwszy sukces, jego ojców nagle zaczęło przybywać. 

Tak w ogóle to w Polsce Mickey Mouse postrzegano jako… samiczkę. I to zamężną z kotem Feliksem (!) To pewnie przez ten głos no i żeńsko brzmiące imię. Sama pamiętam, jak się zastanawiałam czy ta postać to właściwie „on” czy „ona”. Dopóki nie pojawiła się Minnie i wszystko stało się jasne.  

W Internecie znalazłam ostatnio pewną ciekawostkę, że pedagodzy w latach 20. i 30. uważali  filmy Disneya są zbyt straszne, by mogły je oglądać dzieci. No ja się wcale nie dziwię. Jakbym puściła te pierwsze czarno-białe filmy z przygodami Myszki Miki, to pewnie by się wystraszyły jej wyglądu, jakości nagrania i paru innych rzeczy w filmie. Ja to się jednak cieszę, że dziś ma ona taki, a nie inny kształt, kolory i wygląd. Na pewno wygląda sympatyczniej i przyjaźniej niż 90 lat temu. I na tych zegarkach również wygląda uroczo. 

rozowy zegarek dzieciecyzegarek myszka miki
To co? Świętujecie jej urodziny razem z nami? Chyba jej się należy jakieś skromne „sto lat” i zakup choć jednego gadżetu z jej podobizną. Być może to będzie zegarek, być może koszulka. Cokolwiek na pewno by ją ucieszyło, gdyby tylko była postacią z krwi i kości, a nie z atramentu i papieru.

ubrania jacadi paris

Lenka:

Zegarek: AM:PM kids

Spodenki, bluzka, buty: Jacadi Paris Polska

Kinga

Zegarek: AM:PM Disney

Spodnie, bluzka: Zara