Ja wiem, że tu szkoła, tu przedszkole, a ja Wam truję o kolejnym urlopie. Ale wierzcie mi, że taki urlop to też praca. Bo chyba nie wierzycie w to, że z dwójką dzieci to ja sobie leżę i pachnę. No i ktoś musi też dla Was recenzować miejsca, w których jesteśmy. A wierzcie mi, że miejsce, które mam dla was dzisiaj, jest wyjątkowe pod każdym względem. 

A tym razem jesteśmy nad naszym pięknym polskim morzem. Bałtyk o tej porze może nie należy do najcieplejszych, ale tak z ręką na sercu – czy kiedykolwiek był na tyle ciepły, żeby wskoczyć do niego jak do wanny? No może się zdarzy w roku kilka takich dni. Ale z reguły woda bardziej ziębi niż parzy. A we wrześniu nie ma co się spodziewać kąpielowej temperatury.

jastrzebia gora plaza
rodzenstwo
plaza jastrzebia gora
jastrzebia gora atrakcie
z dzieckiem na plazyBluza Lenki: Takaakcja  / Bluza Antosia: Ojtyty

No właśnie. Mamy wrzesień, początek roku szkolnego, a Lenka z nami? No tak jakoś przedłużyliśmy jej nieco wakacje. A co. Ma się ten gest. Za rok już takiego manewru nie popełnimy, bo o ile z przedszkolem możemy sobie „bimbać”, to szkoła nam już nie popuści.

mama bawi sie z dziecmiTak więc jesteśmy sobie nad morzem w miejscowości Jastrzębia Góra, a konkretnie opanowaliśmy hotel Primavera Spa.  Wybraliśmy ten hotel ze względu na położenie od plaży – zaledwie 100 metrów! No i ze względu na atrakcje dla dzieci. Odkąd je mamy, zawsze w swoich planach musimy uwzględniać jakieś rozrywki odpowiednie dla nich. Gdyby ich nie było, to nasz urlop pewnie zamieniłby się w horror. No bo ileż można gier i zajęć wymyślać dzieciakom, kiedy w okolicy nie ma placu zabaw czy animatora? Prędzej rodzice padną z wyczerpania niż pełen energii syn czy córka.

zabawy w plenerze
piaskowe brazki
obrazki piaskowe
mama i syn

„Bycie rodzicem to najprzyjemniejsza na świecie, ale również bardzo odpowiedzialna i ciężka praca”. Nie wszystkie hotele to rozumieją i nie wszędzie rodzic z dzieckiem jest mile widziany. Tu spokojnie każdy poczuje się jak VIP – nieważne czy mały, czy duży. Jest tu bajkowe przedszkole, Zakątek Zwierzątek (znowu ukłon w stronę Lenki) czy Playland. Animatorzy naprawdę się starają, by każde dziecko rzuciło się w wir radosnej zabawy i nie nudziło się, gdy rodzice zapragną odpocząć.

A gdzie się najlepiej odpoczywa? No na plaży! Wprawdzie wiecie, że nie należę do osób, które katują swoją skórę słońcem ile wlezie, ale plaża jakoś zawsze jest obowiązkowym punktem na mapie, kiedy jest się nad morzem. Tak więc zapakowaliśmy manatki, córce daliśmy parawan do niesienia (tak, niech się uczy modnego ostatnio „januszowania” na plaży) i podreptaliśmy. I tu będzie mały zgrzyt. Bo jak już doszliśmy do miejsca, gdzie ta plaża zaraz miała się ukazać naszym oczom, to nie wiedzieliśmy czy mamy zejść, czy może bardziej się sturlać. Bo o ile Jastrzębia Góra może poszczycić się pięknym klifowym wybrzeżem, to jego piękno znika przy schodzeniu do plaży. Przynajmniej w miejscu, które jako pierwsze wybraliśmy. No strome jak cholera! Matka Natura chyba chciała dodać trochę adrenaliny turystom. Zresztą nie tylko ja się skarżę, żeby nie było, że taka marudna jestem. Na szczęście na Was zawsze mogę liczyć i pod zdjęciem na Instagramie poratowałyście mnie radami gdzie schodzić na plażę, co by nóg nie połamać. Trzeba np. iść wzdłuż klifu w stronę Karwii albo schodzić zejściem nr 38 przy rzece. No nic, nadrabiamy więc drogi, ale przynajmniej dotrzemy do brzegu bez konieczności wizyty na pogotowiu.

primavera spa plac zabaw
zabawa na placu zabaw
maly ale wariat
dziecko na placu zabaw
dwulatek na placu zabaw
basen
salon gier
sala gier
hotel jastrzebia gora
Buty dzieci: Bobuxhotel jastrzebiej gorze

dziecko w bawialni
dziecko

Był minus, to teraz będzie plus: jedzenie jest prze-pysz-ne! Byliśmy już w wielu hotelach, ale chyba w żadnym nam tak nie smakowało jak tutaj. Primaveraspa jest nastawiona na zdrowe odżywianie. Jest sporo warzyw i ryb gotowanych na parze, duży wybór w formie szwedzkiego bufetu a przy każdej potrawie są wypisane alergeny. To jest akurat super sprawa, żeby również nie lądować na pogotowiu, tym razem z powodu reakcji alergicznej.

Jest tu mnóstwo rodzin z dziećmi, w mniejszości są te bezdzietne. Ale nie zauważyłam, żeby tym drugim te pierwsze przeszkadzały. Bo tak jak mówiłam – tu nie sposób się nudzić, dzieciaki naprawdę mają co robić. Ja w sumie też się nie nudzę. Raz poszłam sobie nawet pocykać foty na siłownię. Trochę poudawałam, że ćwiczę, no ale najważniejsze, że selfie z treningu zaliczone. Zresztą same wiecie jak to jest: matka przecież fitness ma we własnym domu, biegając za potomstwem. A indoor walking to ja mam z odkurzaczem na ten przykład.

No dobrze, koniec żartów. Tydzień w Primavera spędziliśmy aktywnie: trochę ćwiczyliśmy na siłowni, trochę pływaliśmy na basenie, dzieci wreszcie pokochały wycieczki rowerowe i długie spacery po plaży- te ostatnie oczywiście z pozycji „niesionej”. Czy wrócimy do Jastrzębiej Góry? Nie prędko Teraz obieramy inne kierunki.  Ale o tym opowiem Wam już wkrótce na Instastory. 

rowery
wycieczka rowerowa

dziecko w foteliku rowerowym
Od kiedy mam dzieci oczywisty dla mnie jest fakt, że albo jadę na urlop do miejsca, które zapewni moim dzieciom wystarczająco dużo wrażeń i atrakcji, albo są duże szanse, że urlop zamieni się w horror.  Znalazłam kolejny hotel wyjątkowo dobrze przygotowany do przyjęcia rodzin z dziećmi. A was dziś pytam o wasze typy. Hotel wyjątkowo przyjazdy dzieciom, to…