Nie mogę powiedzieć, że jestem specjalistką od Mazur. Odwiedzamy je dopiero trzeci raz w życiu, ale już teraz potwierdzam to, co mówi każdy, kto choć raz tu przyjechał: Mazury są przepiękne! Mam wrażenie, że są też niezbadane i nieprzebyte: jadąc mazurskimi drogami co chwilę natykaliśmy się na pensjonaty, apartamenty czy po prostu noclegownie, w których chciałoby się rozpakować walizki.

Siedlisko Blanki

siedlisko blanki opinieSiedlisko Blanki nie było jednak dziełem przypadku – polecili nam je znajomi, którzy stwierdzili, że choć byli już w „egyptach, cyprach i grecjach”, to właśnie w tym miejscu mogli nareszcie naprawdę odpocząć. Gdy tu przyjechaliśmy, od razu wiedzieliśmy, o co im chodziło.

blanki mazuryblanki siedliskocytryny
siedlisko blanki mazurydeser z malinami
jedzenie na mazurach
siedlisko na mazurach
rowerem po mazurach
jadalnia w stodoleUlokowane na ogromnej, przepięknie położonej działce w środku totalnego pustkowia, z bliskim dostępem do jeziora aż się prosi, aby tu osiąść i nigdy nie wyjeżdżać. W siedlisku znajdziecie zaledwie cztery apartamenty – w sam raz aby nie poczuć się wyobcowanym, ale i nie przytłoczonym nadmiarem gości. Nie trzeba więc czekać w kolejce do osła, którego – uwaga! – można sobie wyprowadzić na spacer!

mazury atrakcje dla dzieci
atrakcie dla dzieci mazuryjezyk babySukienka: JezykBaby | Rajstopy:Muppetshop | Buty: Mrugała | Bluzka: MyBasic

My odwiedziliśmy Siedlisko Blanki po sezonie, więc miejsce sprawiało wrażenie nieco sennego. Ale chyba dlatego w końcu poczułam, co oznacza ta cała osławiona idea slow life, którą starają się propagować właściciele. To po prostu życie na zwolnionych obrotach! I co z tego, że otacza cię luksus (bo warunki w apartamentach naprawdę godne pięciogwiazdkowego hotelu…). I tak pośród przyrody, śpiewu ptaków czy oślich ryków czujesz się po prostu jak na wsi! Wprawdzie bardziej prowansalskiej niż mazurskiej, ale jednak na wsi.

jadalnia stylu prowansalskim
kuchnia prowansalska
siedlisko blanki sniadanie
dobre jedzenie na mazurach
stary aparat
Bo wyobraź sobie: zjadasz śniadanie, złożone z samych lokalnych produktów, które – w zależności od pogody podają ci w… szopie albo na stolikach rozłożonych przed nią. Potem wybierasz się na spacer w stronę pobliskiego jeziora – łapiesz nieliczne promienie słońca na pomoście, a jak ci życie niemiłe, to może nawet pływasz w lodowatej wodzie?.. Potem karmisz kozy, spacerujesz z osłem albo jeździsz na rowerze po okolicznych dróżkach, czując się jak ten ksiądz z „U Pana Boga za piecem” (choć to w sumie na Kresach kręcone…). I właśnie to wszystko robiliśmy. Czyli zupełnie i bez pośpiechu totalnie NIC.

rower
nocleg na mazurach
mazury nocleg
lazienka w stylu prowansalskim
lazienka w stylu prowansalskim
blanki apartemanty na wsi
miejsca z klimatembrat i siostraLubię takie miejsca, gdzie widać, że właściciel każdy zarobiony grosz lokuje w swoją posiadłość, tak, aby gościom w przyszłym roku było jeszcze wygodniej. Bo gdy człowiek całe swoje życie zmienia i osiedla się w dzikiej głuszy, to naprawdę musi wierzyć w to, co robi. I chyba dlatego czuliśmy się w tym miejscu wyjątkowo – trochę jak goście, a trochę jak przyjaciele rodziny… której przecież wcześniej nie znaliśmy. Siedlisko Blanki to luksus, ale taki polski, sielski-anielski. W urządzenie wnętrz włożono mnóstwo pracy, ale nie czujesz się w nich jak w muzeum. Nie jest wcale sterylnie, minimalistycznie – raczej przeciwnie: jak w klasycznym domu na wsi, wzbogaconym niespotykanymi detalami. No bo czy wanna wpuszczona w podłogę jest czymś codziennym?

Dlatego wyjazd z tego miejsca odczułam mocno, trochę jakbym spadła z nieba i rąbnęła porządnie tyłkiem o ziemię. Dobrze, że przed nami było jeszcze jedno magiczne miejsce, w którym spędzimy ostatnie dni naszego wyjazdu… ale o tym za jakiś czas.

miejsca przyjazne dzieciom mazurysiedlisko mazuryjezioro blankiblanki jezioro
jezykbaby ubrania dla dzieci
muszelki
odpoczynek nad jezioremjezyk baby ubrania dla dzieci

KONKURS

Wygraj rodzinny weekend z uroczystą kolacją w Siedlisku Blanki

Dla mnie perfekcyjne wakacje to nie takie, na których odpoczywałam 24/dobę. Mnie naprawdę wystarczy tylko JEDEN dzień, w trakcie którego zapomnę o bożym świecie. A dla was jakie powinny być idealne wakacje? Może już na takich kiedyś byliście? A może są one dopiero w sferze marzeń? Zostawcie komentarz na blogu, facebooku bądź instagramie; być może właśnie on sprawi, że będziecie mieć szansę na weekend w Siedlisku Blanki.

Konkurs trwa od 28.09.2017 do 5.10.2017r

Pobyt w Siedlisku Blanki wygrywa Ewelina:

„Idealne wakacje” na Lanzatore. Piękne widoki, baseny, swietne apartamenty, normalnie luksus. Ludzie usmiechnieci, niby uprzejmi. Sielanka. Cud, miód i na końcu …. wymioty (doslownie i w przenosni)!!!! Idziesz na wieczorną imprezkę dla dzieci.. 100 krzeselek wolnych, chcesz po calym dniu z 2 bajtli spocząc ale jakas nadasana baba łamanym ingliszem krzyczy z daleka: Exkjuzmi, bizi!! …”

Gratuluję i czekam na kontakt mailowy :*