Tej jesieni w końcu spełniło się jedno z moich marzeń. Od pewnego czasu polowałam bowiem na miejsce, które pokochałam miłością nieodwzajemnioną odkąd trafiłam gdzieś w Internecie na artykuł o nim. Bo o Cisowym Zakątku pisano już nie raz… ale uwierzcie mi, żadne słowa nie są w stanie ująć tego, co zastaliśmy na miejscu. A czemu mówię, że na niego „polowałam”? Cóż… zarezerwowanie miejsca w Cisowym Zakątku graniczy czasem z cudem. Ale co się dziwić, skoro to naprawdę CUDowne miejsce?!

cisowy zakatek sasino
domki nad morzem
cisowy zakatek opinie
bordowe conversy
hamak na drzewieNadmorskie miejscowości nie są mi obce, ale przyznam że o Sasinie i rezerwacie cisów, z którego ta wieś słynie, nigdy nie słyszałam. Nic dziwnego – kiedy tam przyjeżdżasz, masz wrażenie, że to miejsce zupełnie odcięte od świata. Ale bez obaw –  zdobycze cywilizacji jednak tu dotarły – nawet jeśli nocujemy w Cisowym Zakątku w domku krytym strzechą, który z zewnątrz bardziej przypomina drewnianą stodołę niż hotel , to przecież mamy tam prąd i wodę. Na dowód na to, że jesteśmy jednak w wielkim świecie, wystarczy przekroczyć próg któregokolwiek z domków…  zaraz po tym wpadasz w osłupienie. Właściciele sami projektując wystroje wnętrz wszystkich 14 domków chyba właśnie o takim szoku swoich gości marzyli –bo z zewnątrz nie wygląda na to, że w środku czeka nas architektoniczna uczta dla oka.

cisowy zakatek domek kolorowy
dziecko przy stolepiornik na kredkiKażdy z domów ma zupełnie inny wystrój, a ich charakter świetnie oddają niebanalne nazwy. W jednym ściany pokryte są marmurem przypominającym strukturę pleśniowego sera (pewnie dlatego nazywa się Lazur…); w innym zachwycą nas nietypowe połączenia barw i struktur (Kolorowy zawrót głowy); następny zaskoczy nas, jak wiele światła można wpuścić do domu dzięki oknom na pół ściany (Słońcem po oczach). I tak dalej, i tak dalej – 14 całkowicie odmiennych stylów, a w każdym z nich czujesz się wyjątkowo.

dziewczynka na schodach
dziecko na schodach
Sukienka: Jezykbaby | Bezrękawnik: Boho_chic

dziecko w salonieMimo ogromnych różnic każdy z tych domków łączy kilka rzeczy: piecyk-koza, w którym samodzielnie możemy rozpalić ogień, sauna Infrared, która rozgrzeje nas po nadmorskim spacerze… oraz komfort, którego w żadnym z domków nie zabraknie. Mnie cieszyło najbardziej właśnie to ostatnie, szczególnie, że dzięki umiejscowieniu naprawdę można go odczuć. W Cisowym Zakątku nie ma bowiem Internetu, więc nic, zupełnie nic nie odciąga mojej uwagi od cieszenia się chwilami – oczywiście ideałem byłyby, gdyby to były chwile ciszy… ale te z rodziną też dawały radość.

dziewczynka za zaslona
lodowka smeg inspiracje
cisowy zakatek kolorowy
salon cisowy zakatek
lodowka smeg mietowa
kolorowy salonDługi spacer do morza był więc równie przyjemny jak sam pobyt na plaży, szczególnie, że nic nie zakłócało nam spokoju. Kramy z pamiątkami? Sprzedawcy lodów? Disco-polo od którego pęka głowa? Smród kebabów? Zapomnij – to nie w Sasinie. I właśnie o taki wypoczynek nad polskim morzem nam chodziło. Żeby było słychać wrzaski mew i uderzanie fal o brzeg; żeby zbierać muszelki i bursztyny (przy dużej dozie szczęścia…), a nie pety i kapsle od butelek. A jak przyjemnie wraca się do domku, w którym za chwilę będzie buzował wesoło ogień, a wnętrza zaaranżowano tak, aby stale przypominać nam, że niby jesteśmy na łonie przyrody, ale jednak w XXI wieku.

drewniane domki
kinga stepien
kawa na tarasie
niebieski grill
krzew na taras
dziecko na tarasie
niemowle spi na tarasieŚpiworek Elodie Details: bobomio.pl

domek z drewna
miejsce przyjazne dzieciom nad morzem
Takie miejsca jak Cisowy Zakątek dają nam też dowód na to, że dzisiejsze dzieci wcale nie są takie, jak wszyscy myślą. Smartfony, tablety, wrzaskliwe zabawki – maluchy wszystko to porzucają, gdy można powspinać się na drzewa, pozbierać jesienne liście czy zrobić szałas w lesie. I zwykłe ognisko z pieczeniem kiełbasek wspominają przez następne kilka dni. Dlatego jeździmy w takie miejsca, które naszym dzieciom pozwolą poczuć smak dzieciństwa, które mieliśmy my. Dla nas idealnego. I właśnie w Cisowym Zakątku w końcu przypomnieliśmy sobie, jak to kiedyś było fajnie – bez Internetu, telewizji, komputerów, za to z płucami wypełnionymi powietrzem oraz głowami pełnymi szalonych pomysłów. Gdzie jedynymi punktami dnia było budowanie zamków z piasku, wojna na szyszki i stawianie fortecy z kamieni. Szkoda, że tak żyć można tylko na wakacjach…

latarnia morska w stilo
plaza w stiloplaza stilo
tula baby opinie
dziecko na plazy
nosidelko tula opinieKocyk: Millebaby

yellow yak yak czapka
Czapka Lenki/Antosia: Yellow Yarny Yak | Nosidełko: Tula Baby