Niezależnie od tego czy podążasz za modą, czy wręcz przeciwnie i dla swojego dziecka chcesz wybrać imię oryginalne i różne od tego, co lubi większość świeżo upieczonych rodziców, warto być na bieżąco, prawda? Powiem  Wam, że mnie chyba żadne z imion tego rankingu nie zaskoczyło… ciekawa jestem, jak będzie u Was! 

Najpopularniejsze imię dla dziewczynki

1. Zuzanna

2. Julia

3. Zofia

4. Maja

5. Hanna

6. Lena

7. Alicja

8. Amelia

9. Maria

10. Oliwia

Jednymi z najrzadszych imion, jakie rodzice wybierali dla córek są: Marzena, Bożena,  Lili, Żaneta, Kataleja, Roxana, Dżesika (czyżby wpływ memów…?), Marianna, Grażyna, Mija, Tosia (nie Antonina), Nadzieja, Bronisława i – co ciekawe – Majka, zdrobnienie imienia, które znalazło się zaraz za podium. Nie wzięłam tutaj pod uwagę tych imion, które wskazują na zagraniczne pochodzenie któregoś z rodziców, a takie też się pojawiły, np. Melody, Lejla, Miła, Zara, czy Angel. Choć oczywiście mogę się mylić, może to polscy rodzice postawili na tak oryginalne inspiracje. Jest tu któreś z nich? Przyznajcie się!

Najpopularniejsze imię dla chłopca

1. Antoni

2. Jakub

3. Jan

4. Szymon 

5. Aleksander

6. Franciszek

7. Filip

8. Wojciech

9. Mikołaj

10. Kacper

Najmniej popularne imiona wśród chłopców to m.in.: Anatol, Waldemar, Zachariasz, Gniewosz, Dobromir, Bartek, Włodzimierz, Roland, Wojtek, Sambor, Tycjan, Brian (!), Makary, Wawrzyniec, Barnaba, Allan, Emmanuel, Zdzisław i Wiesław.

Co właściwie znaczy, że imię jest najczęściej/najrzadziej wybierane? Ano imiona na szczycie listy pojawiły się u ponad 4 tys. noworodków, podczas gdy najrzadziej wybrane trafiły do 10, a nawet mniejszej ilości maluszków w całym kraju☺ 

Hmm… tyle czasu tu z sobą spędzamy (z czego bardzo się cieszę i strasznie Wam za to dziękuję), a ja nie wiem, jakie imiona wybrałyście dla waszych dzieci. Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Ciekawa jestem czy mnie zaskoczycie… Mieścicie się w kategoriach najrzadziej czy najczęściej wybieranych imion?