Lubię spędzać urlopy w takich miejscach: w ciszy, spokoju, najlepiej gdzieś w środku lasu. Mam wrażenie, że życie toczy się tam wolniej i chyba faktycznie tak jest. Zresztą sami właściciele Gościńca Szuwary, w którym spędziliśmy kilka dni, twierdzą, że żyją zgodnie z rytmem natury: jesienią spowalniają, zimę przesypiają a wiosną budzą się do życia, żeby lato spędzić na pełnych obrotach korzystając z uroków wsi.

 Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Gościniec Szuwary

W takich miejscach jak to naprawdę można się zresetować i zapomnieć o całym świecie. Można odespać (chociaż co rano, jak to na wsi, gości budzi pianie koguta:),czytać, biegać, spacerować lub nie robić kompletnie nic. Na wszystko znajdzie się czas.

Latem dzieje się tu najwięcej, jesienią jest trochę spokojniej, ale jak przekonaliśmy się sami, o tej porze roku jest tu równie pięknie i klimatycznie. Zimą można się zaszyć w jednym z dziewięciu apartamentów albo w przepięknej, przeszklonej werandzie i przy kominku spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi.

Już samo położenie Gościńca, w niezwykle malowniczym miejscu, w samym sercu Mazur, zapewnia ciszę i spokój. Jest piękny ogród, plac zabaw dla dzieci, pyszne jedzenie, fantastyczna atmosfera. Ale to nie wszystko, bo Gościniec Szuwary to przede wszystkim tworzący go ludzie czyli Kasia i Maciek oraz dwóch młodych dżentelmenów (są też dwa bardzo przyjazne sierściuchy – Iga i Lola, którymi od pierwszej chwili zachwycała się moja córka). Odwiedziłam wiele takich miejsc i, jak przekonałam się ostatnio, nawet najpiękniejsze tereny, cudowny wystrój są niczym, jeśli zabraknie dobrych, pełnych ciepła ludzi,którzy naprawdę kochają to, co robią. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu i właśnie dlatego polecam wam Gościniec Szuwary w Krutyni jako cudowne miejsce na rodzinny wypad.

nocleg na mazurach gosciniec szuwarygosciniec szuwary mazurynajpiekniejsze miejsca w polscewarmia i mazurysniadankogdzie mozna dobrze zjesc na mazurachjedzenie na mazurach gdziedomowe powidlamazury dobre restauracjegosciniec szuwary sniadaniagosciniec szuwary krutyngosciniec szuwary opinieenjoy the little thingssciana z bialych desekDługo szukałam klasycznego, srebrnego zegarka, który będę nosić przez długie lata. Wreszcie znalazłam. Wybrałam srebrny HANOWA PURE.

klasyczny zegarek hanovadrewniane tabliczkiJestem w trakcie czytania kolekcjonerskiego wydania tekstów Janusza L. Wiśniewskiego Moje historie prawdziwe. Jak tylko przebrnę przez kilkaset stron opowieści, podzielę się z wami moją opinią na temat tej książki.

moje historie prawdziwemoje historie prawdziwe wisniewskizielony domek dla dziecidom z zielonymi okiennicamizielone okiennicemama i corkadziecko biegniedziewczynka z psemdom drewnianymi okiennicamipiekny drewniany domtata i corkahamak w ogrodzieCzapki i kominy LaMama na jesień najlepsze.

czapka lamamaogrod na mazurach

Ciekawe miejsca i dobra restauracja na Mazurach

W pobliżu Gościńca, zaledwie 10-15 minut drogi samochodem, znajduje się wiele ciekawych miejsc, które podczas pobytu na Mazurach warto zobaczy. Nam udało się spędzić bardzo fajne popołudnie w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, a po wycieczce zjedliśmy smaczny obiad w położonej  tuż obok Oberży pod Psem, która uchodzi (słusznie zresztą) za najlepszą restaurację tego regionu. Mój mąż, po którym nie spodziewałam się takiego obżarstwa, nie mógł się zdecydować co wybrać z karty, więc podczas jednego obiadu zjadł 4 zupy  i –  jak twierdzi – najlepsze pod słońcem pierogi z farszem z dzika. Ucztę zakończył deserem w postaci pysznych naleśników z domowymi powidłami. Wszystkie wybrane dania smakowały doskonale. Dobrze, że byliśmy na Mazurach tylko kilka dni, bo po raz kolejny przekonałam się, iż z żadnego miejsca w Polsce nie wrócisz tak objedzona jak z tego regionu.

park dzikich zwierzat mazurymala sarenkapark dzikich zwierzatmala sarenka na mazurachpark dzikich zwierzat czy wartoczy warto jechac do parku dzikich zwierzatpark dzikich zwierzat zwierzetaoberza pod psemoberza pod psem jedzenieoberza pod psem opinierestauracje na mazurachdobre jedzenie na mazurach