Mam pewną koleżankę, która w bardzo obrazowy sposób opowiada o jedzeniu. Kiedy Asia zaczyna mówić o niezwykłych smakach, których miała okazję próbować, słuchaczom ślina zaczyna cieknąć po brodzie, bo prawie czują w ustach potrawy, o których ona mówi. Żadna Nigella Lawson, Robert Makłowicz czy Jamie Oliver nie są w stanie opowiedzieć tak barwnie o jedzeniu jak Asia.

To właśnie od niej pierwszy raz usłyszałam o Małopolskim Festiwalu Kulinarnym Najedzeni Fest. Od tej chwili skreślałam na kalendarzu dzień po dniu, aby w październiku 2016 przez dwa dni jeść, próbować, konsumować i smakować. Bo jeśli ktoś obiecuje nigdy nienajedzonej Kindze, że w końcu wyjdzie z festiwalu najedzona (i jeszcze do tego fest ), to nie mogłam nie pojawić się w krakowskim hotelu Forum w dniach 15-16 października. Już od progu poczułam się tam jak w raju. Jeszcze nigdy nie widziałam takiego nagromadzenia producentów i dostawców żywności w jednym miejscu!

Czego tu nie było: miody, wędliny, mięsiwa, soki, przetwory, pieczywo, ciasta… Nie zabrakło degustacji, pokazów kulinarnych i atrakcji dla najmłodszych. Coś dla siebie znaleźli wegetarianie, weganie, alergicy, jak i koneserzy tradycyjnych smaków, dla których jedynym ograniczeniem jest pojemność własnego brzucha. Najważniejsze jednak, że wszystkiego było DUŻOOOO, a dostawców, producentów i kucharzy łączyło jedno: Małopolska. Z kolei gości, takich jak ja, przyciągnęła tam po prostu miłość do jedzenia. Zresztą żadne słowa nie opiszą tego, jakich smaków było mi dane spróbować. Obejrzyjcie zdjęcia, ale ostrzegam: ostro pobudzają apetyt. Powtórka festiwalu za kilka miesięcy ( a może tygodni?:), ale już zachęcam do śledzenia profilu Najedzeni Fest na facebooku, żeby nie ominęło was to wydarzenie, bo naprawdę warto się tam wybrać.

hotel forumkanapki ze smalcem ogorkiem kiszonymzurek z pieczonym jablkiembrownie z fasoliczekoladowe trufle ze sliwkadomowy chlebtarta z grzybamibajgle z pstragiemczekoladowe browniekruche ciastka ze sliwkanajedzeni fest forumnajedzeni jest malopolskim smakiemmalopolskim smakiemnajedzeni fest festiwalkanapkakrowkinajedzeni fest w forumoscypkioscypki najedzeni festnajlepsze pierogi w malopolscemuffiny czekoladoweczekoladowe muffinysernik czekoladowybabeczki z malinamiweganskie burritonajedzeni fest hotel forumakie smaki na najedzeni festsoki owocowe wyciskanerurki do piciamalopolskie soki wyciskanesok swiezy tloczonydziecko pije sokbalonyKamizelkę i bluzę, które ma na sobie Lenka kupicie w IgiBu

Buty w sklepie Mrugała

spacer po krakowiespacer po krakowie z dzieckiembuty mrugalaspacer w krakowiedziewczynkabuty mrugala kolekcja jesienna

Tagged in: