LEGO każdy zna i każdy lubi. No, chyba że akurat wdepnie w któryś z klocków bosą stopą. To nie ma się co dziwić, że wtedy lubi je odrobinę mniej. Ale wyłączając te sytuacje, cieszymy się, że ciągle przybywa nowych, fantazyjnych rodzajów klocków LEGO, które podbijają serca kolejnych pokoleń.

Kiedy same byłyśmy dziećmi, LEGO było dla nas marzeniem, często ciężkim do zdobycia. Teraz potykamy się o to marzenie przechodząc przez pokój i codziennie od nowa próbujemy je upchnąć do pudeł. A mimo to nadal kupujemy, bo dzieci niezmiennie je uwielbiają. A za co my rodzice je kochamy? Znam co najmniej 5 powodów, a Wy?

Rozwijają wyobraźnię i wspierają kreatywność

Klocki LEGO stwarzają dzieciom praktycznie niekończące się możliwości. Wszystko kończy się i zaczyna w małych głowach. Ja z przyjemnością obserwuje, jak u Antosia kiełkuje jakiś pomysł, który próbuje cierpliwie zrealizować, zmodyfikować i dopracować. Śmiało mogę powiedzieć, że LEGO odważnie konkurują w naszym domu z głośnymi ,,zabawkami” i przyciąganie uwagi dzieci na dłużej idzie im bardzo dobrze.

lego wplyw na rozwojWspomagają koncentrację i ułatwiają naukę

Spróbuj ułożyć zestaw LEGO bez skupienia i pokładów cierpliwości. Dzięki tym klockom wiem, że dzieci uczą się cech, które przydadzą im się i w szkole, i w życiu. Patrzę jak w skupieniu próbują zrealizować koncepcję i wiem, że umiejętność koncentracji w świecie, w którym wszystko rozprasza uwagę, na pewno im nie zginie.

lego wplyw na rozwoj
lego friendsPomagają dziecku w rozwijaniu zdolności manualnych i myślenia przestrzennego

Dzięki LEGO sama obserwowałam, jak moje dzieci coraz sprawniej i zgrabniej władają małymi elementami, sprytnie próbując stworzyć całość. Łączenie klocków i próby dopasowania ćwiczą sprawność drobnych rączek i pomagają w koordynacji małym paluszkom. Starsze dzieci mają nieskończone możliwości w tworzeniu nowych budowli i realizowaniu nowatorskich pomysłów.

Wiesz, że stawiasz na jakość

Która z nas nie ma czasem dość zalewu zabawek ,,made in China”? Moja Babcia zawsze powtarzała, że ,,co tanie, to drogie” i wiedziała, o czym mówi. Przez nasze domy przewijają się setki zabawek, które nadają się do kosza zaraz po tym, kiedy trafiają w ręce dzieci. Przez chwilę spełniają zachciankę, ale nie wnoszą do naszych domów nic, poza stertami niepotrzebnych śmieci. LEGO są znane od pokoleń, bo oznaczają jakość. Po prostu. Komplety, którymi sami się bawiliśmy, nadają się jeszcze dla naszych dzieci. Jeśli oczywiście ich nie pogubiliśmy, będą nam służyły jeszcze długo, a nowe zestawy będziemy łączyć ze starymi. LEGO to inwestycja na lata – przyznajcie się, ile razy na nie nadepnęłyście? A ile razy któryś z nich pękł lub się złamał w trakcie zabawy? Nam się to nie zdarzyło.

Możesz dopasować zestaw do wieku dziecka

Nie ma znaczenia, czy dziecko ma 3, 5, czy 35 lat. LEGO pełni funkcje edukacyjną dla dzieci w każdym wieku. Z łatwością możemy dopasować zestawy do wieku dziecka, a jeśli uznamy, że jednak wyrośliśmy, możemy postawić zestaw z LEGO na komodzie i czekać, aż przyda się… wnukom?

lego duplo
mama corka

A teraz NAJLEPSZE…RABAT NA ZAKUP LEGO w sklepach sieci Rossmann!

Jeśli chcecie kupić dziecku LEGO jako mądrą nagrodę za dobry stopień w szkole, wizytę u dentysty, albo po prostu, bez żadnego pretekstu, mam świetne wieści! Już w listopadzie w każdym sklepie sieci Rossmann szykuje się PROMOCJA –  na każdy dostępny w drogeriach zestaw LEGO dostaniecie spory rabat -25%! Duplo, LEGO Friends, LEGO City itd. – jeśli zastanawiacie się nad kupnem uważam, że naprawdę warto zakupy zrobić w tej promocji. Będzie to też świetna okazja, do obkupienia się przed grudniem. Założę się, że  każda z was ma niedaleko Rossmana, ale może nie każda z wie, że w ofercie drogerii znajduje się kilkanaście różnych zestawów LEGO, także na pewno będzie w czym wybierać.

Voucher na 25% zniżki możecie już teraz pobrać tutaj