Za każdym razem, kiedy zaczyna się nowy sezon powtarzam, że z dzieckiem każdy dzień jest nieprzewidywalny. A jedyne czego my rodzice możemy być pewni, to fakt, że wraz z nowym sezonem będą nowe wydatki.

Idzie wiosna, a z wiosną wiadomo co. Konieczność zaopatrzenia potomstwa w nową garderobę na nadchodzący sezon. I o ile przy starszych dzieciach istnieje prawdopodobieństwo, że uda się w ten nowy sezon wejść z butach z sezonu poprzedniego, to w przypadku maluchów już bym na to nie liczyła.

Dziś mam dla was kilka słów o butach dziecięcych. I ponieważ sama zarówno w przypadku starszej córki, jak też syna, jestem wierna jednej marce, przygotowałam dla was spory rabat na buty Bobux. Kto śledzi nas od lat, ten wie, że moje dzieci zaczynały chodzić w Bobuxach i chodzą w nich do dnia dzisiejszego (szkoda, że nie w tych samych:)

Dobra wiadomość jest taka, że to naprawdę spora zniżka, która działa zarówno na buty wiosenne, letnie, jak też na zimowe. W skrócie, ze zniżką kupicie wszystko co znajdziecie na stronie. Ale jest też zła wiadomość. Rabat jest aktywny tylko przez 72 godziny.

-30% na całą kolekcję BOBUX

Kod rabatowy jest aktywny od 27.03 do 30.03

Hasło: Ladygugu30

Link do sklepu

Jak wybrać odpowiednie buty dla dziecka?

W jednym z artykułów wyczytałam, że 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, ale już tylko 20% dorosłych nie odczuwa dolegliwości stóp! Siłą rzeczy trzeba sobie zadać pytanie o to, dlaczego tak się dzieje…

Wydaje mi się, że nadal często zapominamy, że dziecięce buty mają nie tylko fajnie wyglądać i być w miarę wygodne, ale przede wszystkim powinny być zdrowe dla dziecięcych stóp, które rosną niezwykle szybko.

Stopa dziecka składa się z 26 kości, 32 mięśni i ścięgien i ponad 100 wiązadeł. Coś, co wydaje się nam tak maleńkie i słodkie, właściwie można nazwać całkiem skomplikowaną konstrukcją. A każda jej część powinna ze sobą współpracować w pełnej harmonii, żeby wszystko działało tak, jak powinno. Nie tylko w dzieciństwie. To, w jakich butach truchtamy przez nasze dzieciństwo, wpływa na resztę życia naszych stóp. I nas samych.

A wiecie, jak to jest. Z czasem stopy mają coraz więcej do udźwignięcia. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem butów dla dziecka:

 1. But dla dziecka nie może być sztywny ani twardy! Przy zakupie zwróć uwagę na elastyczność podeszwy, dzięki której but powinien się swobodnie zginać (podeszwa powinna być nieco twardsza w okolicy śródstopia, żeby zapewnić stopie stabilność). 
 2. But powinien dobrze przylegać do pięty, ale jednocześnie nie może jej za bardzo ściskać. 
 3. Stopa kilkuletniego dziecka nadal szybko się zmienia. Niewłaściwe buty mogą spowodować deformacje i prowadzić do przyszłych problemów ortopedycznych. 
 4. Postaw na bezpieczeństwo. Jeśli spód buta będzie antypoślizgowy, dziecko będzie mogło czuć się bezpiecznie i stabilnie. Przed urazami będzie skutecznie chronić również elastyczna podeszwa. 
 5. Kilkulatek niewątpliwie należy do grona najbardziej ruchliwych istot na ziemi. Warto o tym pomyśleć, wybierając dla niego buty na każdą porę roku.
 6. Sprawdzaj cenę, ale przy wyborze nie kieruj się tylko nią. Wysoka cena wcale nie przesądza o tym, że but jest dobrej jakości. Za kilkaset złotych można kupić takie buty, które okażą się toporne, ciężkie i bardzo niewygodne. Ale odwracając sytuację, raczej ciężko będzie znaleźć buty za parę złotych, które odpowiednio zadbają o stopę dziecka.
 7. Zawsze sprawdzaj materiał, z jakiego wykonane jest buty. Szukaj bucików, w których stopa dziecka nie będzie się pocić. Miękka wkładka pomoże wchłonąć wilgoć. .
 8. Wybierz właściwy rozmiar! Niedopuszczalne jest, zeby but był za duży lub za mały. Ale też za ciasny lub zbyt szeroki. Wiem, że dość często zapominamy o tym, że rozmiar stopy to nie tylko jej długość. 
 9. Pamiętaj, że palce w dziecięcym bucie powinny mieć możliwość naturalnego ułożenia i swobodnego poruszania.
 10. Niezależnie od tego jakich butów potrzebuje dziecko, postaw na wygodę. Zazwyczaj pamiętamy o niej przy zakupie obuwia na co dzień czy sportowego. Ale już obuwie okazjonalne, np. eleganckie buty, które dziecko zakłada sporadycznie, traktujemy po macoszemu.
 11. Pamiętaj, że stopa dziecka to nie stopa dorosłego człowieka. Nie kieruj się przy wyborze takimi parametrami, jakimi kierujesz się np. kupując swoje buty. 

Żeby nie być gołosłowną, pokażę Wam w jakich butach co sezon śmigają Lenka i Antoś. Kupujemy je od lat, bo po prostu świetnie się u nas sprawdzają. Są niezniszczalne, chociaż szczególnie Antoś wytrwale je testuje. Jeszcze nigdy nie zawiodła mnie ich jakość.

Z oferty Bobux niezmiennie polecam wam model DIMENSION, który jest dostępny we wszystkich rozmiarach. To buty sportowe, które moje dzieci noszą w każdego lata, wiosny i jesieni (jesienią koniecznie z wewnętrzną skarpetą, które świetnie się sprawdza). A w tym roku w ofercie pojawiły się na dodatek nowe kolory co bardzo mnie cieszy.

Bardzo lubimy też model TASMAN dla Lenki i ten sam dla Antosia (dzieci mają je na zdjęciach). Wiem, że wyżej pisałam o tym, że nie powinno się wybierać butów tylko dlatego, że są łądne, ale tylko na nie spójrzcie. Na szczęście oprócz tego, że są ładne i w ofercie jest sporo kolorów, to mają też wszystkie cechy, jakie powinny mieć dobre buty dziecięce.

Bardzo polecam również buty PEDDINGTON zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. To typowe buty na niepogodę.

Wiem, że ostatnio dzielimy się na dwa obozy – tych, co to nie mają nastroju na zakupy i tych, dla których zakupy są ostatnią deską ratunku podczas kwarantanny. Zreszttą słyszałam, że kurierzy są zasypani paczkami…

Gdybyście należały do tej drugiej grupy, albo po prostu potrzebowały kupić dobre buty dla dziecka, to nie wahajcie się użyć kodu, który podałam wam wyżej. Życzę udanych zakupów.