szafeczkaKarolina, Adrian, Nikola czyli trzyosobowa drużyna bloga Szafeczka.com. Często goszczą w moim domu, pierwszy raz mam okazję gościć szafeczkową reprezentację na swoim blogu. Zapraszam Was na gościnny wpis Karoliny.

 Chciałabym mieć dziecko, ale…

Czy zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć słowa „to chyba już czas na dziecko” albo „kiedy wreszcie postaracie się o dziecko?”. Oczywiście patrząc z boku wydaje się to być oczywiste i naturalne. Inaczej sprawa wygląda, gdy dotyczy to naszego życia…

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym? Czy wiesz kiedy jest idealny czas, aby zostać mamą? Przyjrzyjmy się różnym etapom życia kobiety 🙂

Wiek poniżej 19 lat

Nastoletnia mama? To przecież nie może się udać! Wszyscy będą Cię mylić ze starszą siostrą! Nikt nie będzie traktował Cię serio. A nauka? Matura? Co ze studiami? Dziecko tak wcześnie to najgorsze co może Ci się teraz przytrafić! Do książek dziewczyno!

20-25 lat

To czas który powinnaś poświęcić na studia i dalszą edukację. Papier i wykształcenie muszą być, a dopiero później myśl o rodzinie! Poza tym to najlepszy czas na zabawę! Jeśli nie wyszumisz się teraz, to przez całe życie będziesz żałować…

25-30 lat

Musisz znaleźć pracę i zabrać się na poważnie za rozwój kariery. Zdobywaj doświadczenie i rozwijaj sieć znajomości zawodowych! W końcu aby mieć dobrze płatną pracę, trzeba się trochę namęczyć.

30-35 lat

To Twój czas na spełnienie się! Zarabiasz dość dobrze, a praca Ci odpowiada. Z wolnym czasem jest już lepiej, ale przecież nie możesz iść teraz na urlop macierzyński! W pracy nieprzychylnie patrzą na takie rzeczy. Jeszcze na Twoje stanowisko szef zatrudni 25-letnią blondynkę z dłuuugimi nogami i dużymi… oczami!

35-40 lat

Kiedy masz już dom, pieniądze i stała posadkę, to czas na dziecko! Ale czy to nie za późno? Pomyślałaś ile lat będziesz miała jak Twoje dziecko będzie brało ślub? A co z drugim i trzecim dzieckiem? Kiedy będzie na nie czas?

Wiek powyżej 40 lat

Kiedy przyjedziesz do ginekologa i powiesz że starasz się o pierwsze dziecko, prawdopodobnie uprzedzi Cię o potencjalnych zagrożeniach spowodowanych Twoim wiekiem. Poza tym co z wnukami? Przecież niektóre Twoje rówieśniczki już teraz są babciami! No i ta różnica wieku… nie jest już za późno?

No i tak… brzmi znajomo? Wychodzi na to, że nigdy nie ma idealnego czasu na to, aby zostać mamą. Zawsze coś będzie przeszkadzało lub zniechęcało. Dlatego musisz zaufać swojej intuicji!  W końcu i tak zawsze dajemy radę! To co czuje matka mająca kochające dziecko, wynagrodzi wszelkie trudy z tym związane. Wasza wyjątkowa więź doda Ci skrzydeł w każdej sytuacji! Z resztą czasem lepiej niczego nie planować… 😉

Jak to było u Ciebie? Znalazłaś idealny czas w swoim życiu? A kiedy drugie dziecko? To już zupełnie inna bajka…

szafeczka