List do Mikołaja wysłany. Na szczęście Lenka chwilę po zaklejeniu koperty zapomniała, o co poprosiła, więc my w tym roku mamy jeszcze całkowitą dowolność w kupowaniu prezentów. I całe szczęście, bo lista marzeń była naprawdę długa. Za rok może już nie być tak łatwo.

Co kupić dziecku na mikołajki lub pod choinkę?

Już teraz podsuwam wam pomysł na fantastyczny prezent. Ręcznie robiony, drewniany stragan dla dzieci. Zabawka wyjątkowa, bo do zabawy angażuje całą rodzinę.  Nasz stragan przez długi czas stał w kuchni. Ja gotowałam obiad, a Lenka „sprzedawała” mi do niego składniki. Ona była zachwycona bo uczestniczyła w przygotowaniu posiłku, a ja wypełniając domowe obowiązki mogłam fajnie spędzać z nią czas.

Nie jest to zabawka tylko dla dziewczynki; chyba wszystkie dzieci lubią wcielać się w rolę kierownika sklepu, więc chłopcy bawią się nią równie chętnie. Dla młodszych dzieci taka zabawa w sklep to super pretekst to nauki kolorów czy nazw owoców i warzyw; dla trochę starszych sprzedawców będzie to łatwy i przyjemny sposób nauki liczenia.

Stragan wygląda na spory, ale nie obawiajcie się rozmiaru. Składa się jak suszarka na ubrania, więc w razie potrzeby stelaż schowacie za drzwiami czy pod łóżkiem, a skrzynki zawsze można upchnąć w szafie. Chociaż wątpię, czy będzie taka potrzeba, bo jeśli już znajdziecie dla niego miejsce w domu, dziecko nie pozwoli wam się go pozbyć.

DSC_1270

co kupic dziecku pod choinke
drewniany stragan dla dzieci
drewniany stragan z warzywamiDSC_0848
DSC_1035
DSC_1058
DSC_1421
DSC_1471

warzywa robione na szydelku
zabawkowa kasa fiskalnaDSC_1358
Drewniany stragan: MamiMami

Zestaw warzyw i owoców wykonanych na szydełku: MamiMami

Spodenki: Jacadi

Bluzka: Jacadi

Rajstopy: Jacadi

Baletki: Muppetshop