Pokój dla dziewczynki

32

Urządzanie pokoju dla dziecka to naprawdę czysta przyjemność. Sytuacja komplikuje się odrobinę, kiedy dziecko jest na tyle duże, że chce się przyłączyć i brać udział we wszystkich czynnościach,  związanych z nadchodzącymi zmianami.  Samo chce wybrać łóżko – koniecznie piętrowe i obowiązkowo całe różowe, a przed  drzwiami ma stać ogromna postać z bajki, która będzie witać wchodzących gości. Strach się bać.

Lubimy pokój Lenki w obecnym stanie, ale to pokój dla maluszka, a my potrzebujemy pokoju dla dziewczynki w wieku przedszkolnym, a wkrótce (chlip chlip) szkolnym. Właśnie dlatego remont, który planuję od roku, powoli wchodzi w fazę realizacji. W pokoju po zmianach nie będzie tapet, znikną piękne, ale ciężkie i zajmujące zbyt dużo miejsca meble (na oku mam piękne meble dla dzieci polskiej firmy, znanej dopiero garstce rodziców), postawimy na jasne, pastelowe kolory ścian, pozbędziemy się huśtawki, której miejsce zajmie biurko. Będzie też wymarzone łóżko piętrowe, ale miejmy nadzieję nie w kolorze różowym.

pokoj dzieciecylozka dla dzieciA taką piękną matę kupicie u Utulanki. Sprawdza się jako ciepły koc, miękka mata do zabawy, a my aktualnie wykorzystujemy ją jako koc na plażę.

pokoj dziewczynki
stopy dzieckamata edukacyjnameble dla dzieci

32 komentarze

 1. Lenka mieści wszystkie swoje rzeczy w tej trzydrzwiowej szafie czy może ma jeszcze luzy ? Kiedy zdradzisz co to za firma 🙂 czekam mnie wykańczanie mieszkania wrzesień-październik i poszukuję szafy dla moich dziewczynek tylko nie jestem pewna czy obie zmieszczą się w jednej.

  • No właśnie planujemy teraz zmienić szafę na mniejszą, bo ta jest za duża ( w jednej części trzymamy zabawki). Wkrótce zdradzę coś więcej:)

 2. Karolina on

  a zdradzisz kiedy zobaczymy zmiany? Pytam bo moze bym coś ściągnęła bo remont w drodze 😉 i meble poszukiwane 😉

  • Szykuje się większa „akcja”. Pierwsze posty pojawią się prawdopowodnie we wrześniu. Ale jakie to będą posty:) Ja już przebieram nogami:)

   • Karolina on

    O matko! aż ja też zaczełam przebierac 😉 ale czekać do września! OMG 😛 w takiem razie poczekam i może remont na wiosne? 🙂 Milego remontu!

    • Ja już działam, ale raczej mi się nie spieszy. Przed nami kilka zmian w domu i plan jest taki żeby się wyrobić do końca roku.

 3. Dywanik przepiękny! Też jesteśmy na etapie zmiany pokoju córki, z tym że z „przedszkolnego” na „szkolny”.. To dopiero jest wyzwania- nasz gust trochę się mija z gustem młodej i nie jest łatwo znaleźć chociażby odpowiednie meble, które z naszego punktu widzenia będą bardziej praktyczne niż ładne, a z jej punktu widzenia – po prostu ładne i kolorowe 🙂

 4. Chyba wielu rodziców staje przed dylematem remontu bądź urządzania na nowo dziecięcego pokoju. Na pewno należy zadbać, aby pociecha miała swoje 4 ściany dostosowane do wieku lub etapu nauki, tylko wtedy będzie się w nim chętnie bawić i uczyć.

 5. Cudownie 🙂 nie mogę się doczekać postów z aranżacją. Ja na wiosnę planuje remonty pokoi dzieci – córki z przedszkolakowego na podstawówkowy 😉 też zazyczyła sobie dwupiętrowe łóżko na szczęście koloru białego oraz pokój syna – z niemowlaka na przedszkolaka 🙂

 6. My też z mężem robimy chlip chlip, nasza Amelcia idzie od września do przedszkola chlip chlip.

 7. karolah on

  Mamy pościel od utulanki :):):):):):)
  ulubiona mojego synka w samochody 🙂

 8. Lenki kolor włosów doprowadza mnie do zazdrości. Serio! Też chce takie blond 😀

 9. Nas czeka to samo. Ale ja już niemogę się doczekać, pomalowane ściany mazakami i krednami, plus połamane nogi od krzesełek, ubite meble i rozdarta tapeta! Mam wrażenie że mam w domu zwierzynę. Czas na lepsze zmiany, takie doroślejsze. To ten etap.

 10. Ale Lenka urosła, właśnie przeglądam inne Twoje wpisy z przed 2 lat. Zmiana kolosalna.

 11. justyna on

  Różowe łóżko dwupiętrowe to naprawdę dobry wybór, co byś powedziała gdyby jednak córka zażyczyła sobie łóżko w kształcie karocy z bajki ? Ja bym sobie życzyła pomysły z różowym łóżkiem.

 12. karolina on

  Mata rewelacja!
  Szukam czegoś podobnego, dzięki za inspiracyjne zdjęcia.

 13. Oooooo a pies skąd?
  Czyżby pożyczony ???
  Kinga czy może zmieniłaś zdanie jeśli chodzi o czworonogi i macie swojego na własność 😀

 14. Pięknie w tym pokoiku, aż żal przemeblowywać i pozbywać się tych rzeczy, ale dzieci rosna niestety 🙁

 15. monika on

  My obecnie też jesteśmy w tej fazie co Ty tylko że mamy opróćz córki syna, i trzeba imurządzić jeden pokoj pod dwójkę, szaleństwo jest, kazde ma cos do powiedzenia w tej kwestii a my rodzice … no cóz – nie wiem czy plakac czy sie z tego smiac.

Odpowiedz