Z rodziną dobrze to tylko na zdjęciach? Możliwe. Ale jeszcze lepiej podczas wspólnych imprez.

I nie mówię tu o żadnych smętnych niedzielnych posiadówkach u cioci. Bez obrazy dla niej! Ale same przyznacie, że podczas takich spędów czasem się nudzicie, prawda? No niech pierwsza rzuci kamień ta, co ani razu nie sięgnęła po telefon z nudów, żeby sprawdzić pocztę albo fejsika. Ponieważ chcemy czegoś więcej niż tradycyjnego biesiadowania przy stole, coraz częściej staramy się sobie urozmaicać wspólne imprezy jakimś niebanalnym pomysłem. A to się fajnie przebierzemy, a to zrobimy coś niesztampowego do jedzenia. Tym razem jednak pojechaliśmy po bandzie. Był szał ciał. I to ciał w piżamach. Zresztą nie pierwszy raz…

Nasze piżama party nie miało wielu uczestników, bo w zasadzie wśród gości była Czilka, Lenka, ja, Adam i Antoś. Tak… to jest chyba prawidłowa kolejność wymieniania uczestników, przynajmniej wg mojej córki. To od niej też „zgapiłam” pomysł na miły wieczór. Bo to właśnie Lenka uwielbia takie imprezy (dość powiedzieć, że kiedyś co tydzień robiła Czilce urodziny) i podobną zorganizowała latem (przy mojej pomocy of kors) w namiocie rozłożonym w ogródku. Z tym, że wtedy towarzyszyły jej również koleżanki.

pizama party
Już na samą myśl o tej „dzikiej balandze” uśmiechałam się pod nosem. W salonie rozłożyliśmy coś na kształt tipi, namiotu, no jak zwał tak zwał. Koszt takiego cuda to całe 20 zł na Allegro, więc jeśli postanowicie zainspirować się naszymi pomysłami nie nadszarpniecie zbytnio domowego budżetu. Roboczo możemy to nawet nazwać bazą, bo w sumie ta kryjówka może spełnić taką funkcję.  Zanim weszliśmy tam w strojach wieczorowych, czyli w piżamach, trzeba było się jeszcze nieco wysilić. Zrobić popcorn, zimową, pyszną i rozgrzewającą herbatę, jakieś przekąski. Do tego przygotować film, albo najlepiej kreskówkę.

lakiery do paznokci dla dziecipidzama party dla dzieci
pozama party menu
pizama party jak zorganizowac
ogladanie bajek z dziecmi
dziecko i pies
dzieci z psemOstatnio na tapecie mamy anglojęzyczną kreskówkę „Summer Camp Island” (w tłumaczeniu na polski – „Obóz na wyspie”), którą bardzo wam polecam. Mało tego – w tej kreskówce znajdziecie porady, jak zorganizować podobne do naszych imprezy. Dzieci są nią zachwycone. Pierwsze odcinki w Polsce mają zostać wyemitowane w Cartoon Network, więc jeśli macie ten kanał to zapiszcie sobie, że 1 i 2 grudnia o godzinie 12:55 dzieci mają być przed telewizorem. Zapewniam was, że pokochają tę kreskówkę. „Obóz na wyspie” to opowieść o Oskarze i jego przyjaciółce o imieniu Jeżynka, którzy przebywają razem na swoim pierwszym, letnim obozie. Sami, bez rodziców, przeżywają fascynujące przygody. Więcej wam nie zdradzę, bo by nie było niespodzianki. Pooglądajcie zresztą razem z dzieciakami. Moja Lenka się niesamowicie ekscytuje każdym odcinkiem, a jak w zapowiedzi polskiej wersji usłyszała o „szczekochwastach”, które leczą rany emocjonalne, to już w ogóle była wniebowzięta. Nie twierdzę, że kreskówki są jedyną opcją na wspólne wieczory z dziećmi, ale powiem wam, że takie spędzanie czasu jesienią i zimą w ostatnim okresie bardzo nam się podoba.

oboz na wyspieoboz na wyspie bajkasummer cump island
A wracając do wystroju pokoju – w naszej bazie było mnóstwo poduszek, miękkich kocyków i trochę pluszaków. Generalnie wszystko, co kojarzy się z miłym dotykiem i z błogim układaniem się do snu. Przecież każdemu ma być wygodnie podczas seansu filmowego. Żebyśmy tam od razu nie zasnęli przed ekranem, jak już się rozłożymy na tych poduchach, to z Lenką zaplanowałyśmy coś, co szybko postawiło wszystkich na równe nogi. Mianowicie: malowanie paznokci. U rąk, u nóg i u wszystkich. Lenka nie chciała ominąć nawet mojego męża. Przecież rodzina musi się trzymać razem, co nie? Cóż, dzieciaki miały niezłą frajdę. A my? A i my też bawiliśmy się jak dzieci.

pizama party dzieci
mama i corka maluja paznokcie
lakiery dla dziewczynek

PS: Ostatnio Cartoon Network zdradziło też, że na stronie KONKURSY.CARTOONNETWORK.PL w związku z premierą kreskówki wkrótce wystartuje konkurs. Nagrodzona zostanie jedna osoba, do której trafią nagrody: aparat Instax, etui do aparatu, wkłady do aparatu oraz zestaw pościeli dziecięcej z bohaterami kreskówki. My na pewno weźmiemy udział.

Tagged in: