Jak nauczyć dziecko prawidłowo zakładać buty?

32

Zakładanie butów to dla  dziecka zadanie z wieloma niewiadomymi. Który but na którą nogę, jak zawiązać sznurówki, dlaczego mama ciągle chce to za mnie robić? Ważny  jest z pewnością fakt, że dzieci w pewnym wieku po prostu nie chcą naszej pomocy i wszystko chcą robić same. Próbują, aż się uda. Nawet nie wiem, ile razy moja córka zrobiła mi awanturę podczas ubierania, krzycząc „Ja siama!” i wściekła zaczynała mozolnie wykonywaną czynność od początku… kończąc ją oczywiście z prawym butem na lewej stopie, a lewym na prawej.

Jak nauczyć dziecko prawidłowo zakładać buty?

Chciałam jej pomóc, jednocześnie nie podcinając skrzydeł przez dawanie sygnału, że nie potrafi czegoś zrobić sama. Z pomocą przyszła inna mama. Podsunęła mi pomysł, który szybko pomógł nam pozbyć się problemu. Naklejki do butów.  Każda z naklejek składa się z dwóch części – jedna do naklejenia w prawym bucie, druga w lewym. Po złączeniu butów naklejka tworzy całość, co ułatwia rozróżnienie prawy/lewy but. Genialne. Można kupić gotowe naklejki lub przygotować je samodzielnie. Te kupowane w sklepie są dość drogie ( za naklejki do 10 par butów trzeba zapłacić 31 zł z przesyłką). Jednak zważywszy na fakt, że taka ilość  powinna spokojnie wystarczyć na okres, w którym dziecko załapie, o co chodzi z tym lewym i prawym butem, to wcale nie jest duża inwestycja.

naklejki do butowjak nauczyc dziecko ubierac butyButy: Bobux

Naklejki do butów: podpisane.pl

32 komentarze

  • Ooooo. Jakie to słodkie. Chociaż w sytuacji, kiedy moje dziecko wychodzi z domu tak wystrojone, wcale nie je jest mi to śmiechu.

 1. cudo , cudo , cudo i butki i sam pomysl na lewy prawy – sama mam problem z leo prawo ale jesli chodzi o kierunki jazdy samochodem ;P

 2. JA moje dzieci uczyłam prawidłowego zakladania butów na zasadzie, „wyżłobienie na stopki jest zawsze w sródku, nie zawsze zdawalo egzamin ale mama sie starała. dzis sa juz duze i bez problemu odrozniaja lewy od prawdgo, powodzenia wiec.

 3. lewy na prawej nodze, prawy na lewej nodze. jeden z zaplataną sznurówka z jedyną opcją ucięcia jej nozyczkami a drugi w wyciagniętą sznurówką. pfffffff skad ja to znam , i tak jeszcze razy 2 , bo mam dwoje dzieci.

 4. jestem przedszkolanka i to co najbardziej drazni mnie w wychodzeniu na podwórko z dziecmi to ubieranie calej 20stki. pomysl na naklejki super, sprzedam kolezankom z grupy.

  • A ja myślałam, że najbardziej denerwują was rodzice, którzy ubierają dzieciom sznurowane buty zamiasr takiech na rzepy.

 5. Byłam na ich stronie, mają super pomysły zbawienne dla nas rodziców. Napewno skorzystam z ich oferty.

 6. pierwszy raz cos takiego widze na oczy, jestem zchwycona tym pomyslem, napewno skorzystam jak tylko bedziemy na tym etapie rozwoju.

 7. MAm upatrzone jedną parę bobuxa dla synka. Czekam tylko na matki bozej pienieznej. prezent na mikolaja jak znalazl.

 8. Świetne te naklejki, kreatywne … Moje dzieci co prawda już wyrosły z etapu zapoznawania się z lewym i prawym butem , ale myśle że to rewelacyjny pomysł:)

 9. Jestem bardzo ciekawa efektów takich naklejek. Myśle że to dobry i pomocny dla rodziców sposób no i dla Pań w przedszkolu 😉

 10. Śliczne te czarne butki. Ciekawe czy mają same psy do naklejania. Moje dziecko kocha tyko te zwierzeta.

 11. super pomysł na zakładanie butków.
  musze konciecznie zamówić cos w tej firmie i z tego co widziałam mają inne super pomysły.
  jak zwykle pomocny dla mnie wpis!

 12. Najbardziej walczyłyśmy ze sznorówkami. Oliwka uczyła chyba z miesiąc. Na szczęscie teraz już radzi sobie sama. Wazne zeby dziecu pokazac jeden sposób.

Odpowiedz