Dzień Dziecka czy jakakolwiek inna okazja, podczas której obdarowujemy swoje potomstwo to pewnie zmora wielu rodziców, cioć i babć. No bo co kupić w tych czasach dziecku, które już wszystko ma i wszystko widziało? Kolejna zabawka? Kolejny dom dla lalek, samochód, miś? A gdzie to potem wszystko trzymać? Chyba w osobnym pokoju, bo jak każdy wpadnie na pomysł kupna zabawki to będzie problem. A dom to nie guma w gaciach – no nie rozciągniesz. Dlatego my w tym roku podajemy Wam na tacy takie prezenty, które są w pewnym sensie zabawkami, bo mają zazwyczaj pastelowe kolory i pięknie wyglądają na półce czy na blacie kuchennym, ale spełniają też dziecięce zachcianki. 

No właśnie. Te „zabawki” to tak naprawdę gratka i korzyść dla całej rodziny, bo skorzysta z nich nie tylko córka czy syn, ale i mama, i tata, i babcia, i dziadek. I może nawet pies. Zobaczcie moje propozycje:

1. Maszynka do robienia popcornu – czyli prosty w obsłudze automat do popcornu o mocy 1200 W, z pojemnikiem do zasypywania. Wsypujesz twardą kukurydzę, wyjmujesz chrupiący i ciepły popcorn. Smaczna przekąska dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci, które przecież popcorn wprost uwielbiają. Przynajmniej nie znam takich, co nie lubią. Obsługa jest dziecinnie prosta, więc pod nadzorem rodziców nawet brzdące mogą sobie zrobić małe co nieco do filmu czy bajki. A ile radości z patrzenia jak ziarna kukurydzy zmieniają swoją postać – bezcenne. Ceny są różne, ale warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Ma robić prawdziwy popcorn, a nie coś, co go tylko przypomina. 

Maszynka do popcornu

Cena: od 70 zł

Maszynkę kupicie tutaj: Klik

Kubeczki na popcorn kupicie w sklepie SOCUTE

2. Maszynka do lodów – za oknem coraz cieplej, a co nas wspaniale orzeźwi w wiosenne dni jak nie lody? Od teraz już nie musicie jednak jechać na koniec miasta, by je kupić, bo możecie zrobić je sami w domu.

Maszynka do lodów
Domowe lody z maszynki

To typowa maszynka do lodów o pojemności 1 litra do przygotowania lodów włoskich, miękkich, ale też mrożonych jogurtów i sorbetów. Ma mieszadło z mocnym, ale cichym silnikiem. Odkąd mamy takie cudo w domu nie wyobrażam sobie, że mogłoby go zabraknąć w naszej kuchni. Oczywiście to produkt bardziej sezonowy, bo ochota na lody przechodzi wraz z nastaniem pochmurnych jesiennych dni i budzi się od nowa wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by lody jeść cały rok. Ponoć nawet jest to zasadne medycznie. W zimie powinno się jeść zimne, by nie chorować. Po naszych ostatnich przygodach z chorobami już wiem, gdzie tkwił błąd. Trzeba było uruchomić w zimie maszynę i naparzać te lody. 

Cena: od 140 zł

Maszynkę kupicie tutaj: Klik

3. Maszynka do waty cukrowej – kto z nas nie uśmiecha się na widok pana w białych fartuchu, który na miejskim festynie sprzedaje wielkie puszyste kule? Cukrowa wata – wspomnienie z dzieciństwa. Ale po co czekać na kolejny jarmark, bazarek, odpust, jeśli można sobie zafundować ten przysmak w zaciszu własnego domu, kiedy tylko najdzie nas ochota? Ja wiem, że cukier to złooo, ale coś nam się raz na jakiś czas od życia należy. Chyba że jecie taką watę codziennie po parę sztuk, no to może Wam ten cukier jednak zaszkodzić, np. na zęby. Ale generalnie urządzenie sprawdzi się np. na urodzinach dziecka czy ogrodowym party jako fajna atrakcja.

Urządzenie do waty cukrowej
Maszynka do waty cukrowej

Wystarczy do niej wsypać  miarkę cukru i możemy zacząć robić prawie profesjonalną watę cukrową, którą można barwić dodając do cukru zwykły barwnik spożywczy. Lenka wprost ją uwielbia, również ze względu na stylowy wygląd. 

Cena: od 70 zł

Maszynkę kupicie tutaj: Klik

Jak widzicie, zamiast kolejnej zabawki, która za chwile stanie się niepotrzebnym rupieciem ciepniętym w kąt szafy, możemy pokusić się na takie sprzęty, które przysłużą się całej rodzinie, nie tylko dzieciom. Ale oczywiście to głównie z myślą o nich je kupujemy, żeby nie było, że to my tacy napaleni na smakołyki. Tak czy inaczej – polecam każdy z tych sprzętów. Dzieci będą Wam wdzięczne, a i Wy sami cofniecie się do czasów beztroskiego dzieciństwa. 

Podobał się post? Wskakuj na Instagram, tam spodoba ci się bardziej.

Ladygugublog