Umiecie czytać ? Jasne, że umiecie ….a czytacie? Wielu ludzi, mimo iż umie czytać- nie czyta. Wszystko dlatego, że nawyk czytania i miłość do książek rodzi się w dzieciństwie. Uczymy dzieci czytać, ale nie dbamy o to, żeby lubiły to robić. My rodzice chcemy dla naszych dzieci tego co najlepsze. Stosujemy nowoczesne metody wychowawcze zapominając o najstarszej i najłatwiejszej metodzie mającej ogromny wpływ na rozwój dzieci, jaką jest czytanie im książek na głos. I nie chodzi tu o kolejną przeczytaną bajkę, ale wspólnie spędzony czas, który pomaga budować więź między rodzicem i dzieckiem. To właśnie czytanie książek uczy poprawnego języka , zwiększa zasób słów, daje większą swobodę w mówieniu, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację. Dziecko, któremu rodzice czytają książki jest kreatywne, twórcze, ciekawe świata , łatwiej przyswaja wiedzę i odnosi większe sukcesy w szkole.
Kilka dni temu odwiedziła nas moja przyjaciółka ze swoją maleńką, zaledwie kilkutygodniową córeczką. Lenka od pierwszej chwili bezbłędnie wcieliła się w rolę małej pani domu, której zadaniem było jak najlepiej przyjąć młodszą koleżankę. Dbała żebyśmy w obecności maleństwa nie mówili zbyt głośno, upominając nas co kilka minut „Cicho, bo obudziś Lilankę”. Śpiewała małej piosenki, do których słowa wymyślała na poczekaniu i czytała jej swoją ulubioną książeczkę o króliczku. No, może „czytała” to za dużo powiedziane, opowiadała… to chyba bardziej trafne określenie. Przewracała kartki i opowiadała co widzi na obrazku, co kilka słów wtrącając „ Dawno, dawno temu”. Dlaczego Lenka zamiast pokazywać Lilianie zabawki, „przeczytała” jej książkę? Bo w naszym domu czytamy codziennie. Każdy dzień kończymy bajką, bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zmęczeni. Po kolacji Lenka wybiera książkę, którą wszyscy w trójkę czytamy. Czytamy, bo lubimy i chcemy, żeby nasza córka kiedyś chętnie sięgała po książki.
Dlaczego o tym piszę? Bo wiem, że to ważne, żeby rodzice czytali dzieciom książki. Dlatego też bez chwili zastanowienia zgodziłam się opowiedzieć wam o akcji „Czytajmy z McDonald’s”, która 19 listopada wystartowała w restauracjach tej sieci. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa. W dwóch poprzednich latach firma rozdała swoim małym gościom ponad 400 000 książek.
Jak to działa…
Każda osoba, która odwiedzi restaurację McDonald’s pomiędzy 19 listopada a 10 grudnia, przy zakupie zestawu Happy Meal wraz z dowolnym McZestawem, oprócz standardowej zabawki znajdującej się w zestawie, otrzyma jedną z 5 książek dla dzieci. W serii „Czytam sobie” dostępne są dwa tytuły: „Historia Pewnego statku” oraz „Człowiek z czerwoną chorągiewką”. Z kolei w serii „Bajkowa Biblioteka” na najmłodszych czekają trzy pozycje: „Pszczółka Maja – Alarm Niedźwiedziowy”, „Bob Budowniczy – Bob i orkiestra, Straszny smok” oraz „Smerfy – Kosmosmerf”.
KONKURS!
Mam dla was konkurs, w którym do wygrania są 3 zestawy nagród: „ Wielka Księga. Czytam sobie” wraz z dwiema podpórkami do książek
Pytanie konkursowe brzmi: Podaj 3 tytuły książek, których jeszcze nie czytałeś ze swoim dzieckiem a bardzo chcesz przeczytać. Najciekawsze tytuły, które sama postanowię przeczytać Lence, nagrodzę książkami.
Konkurs trwa od 21.11.2014 do 28.11.2014r. Wyniki ogłoszę do 30.11.2014 r. .
Post powstał w ramach współpracy z McDonald’s
Na pewno wybrałabym „Małą księżniczkę”, bo wbrew pozorom jest to książka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, uczy wielu ważnych wartości w życiu,następnie „Nela na 3 kontynentach” Żeby obudzić w moich dzieciach taką ciekawość i miłość do świata jaka jest u mnie,dodatkowo jest to książka opisywana oczami dziecka,więc łatwiej byłoby to zrozumieć młodszym czytelnikom 🙂 Dodatkowo wybrałabym „Akademię Pana Kleksa” była to jedna z najlepszych książek mojego dzieciństwa 🙂
To już nie do czytania,ale zastanwiałabym się nad „Zniszcz ten dziennik” by rozwijać kreatywność dzieci 🙂
1. Zima na ulicy Czereśniowej. R. S. Berner. Idealna na ten nadchodzacy czas. Szykuje sie wlasnie na ta ksiazke dla cory. Ksiazka wyglada na magiczna, gdyz zawiera same obrazki. Czyta sie ja wspolnie z dzieckiem, opowiadajac wlasne historie i snujac marzenia dotyczace zycia i przygod, wystepujacych w niej bohaterow.
2. Dzieci z Bullerbyn. A. Lindgren. Moja ukochana ksiazka z dziecinstwa. Pamietam jak czytal mi ja moj kochany Tato. Do dzis wspominam opisane tam przygody. Do dzis pamietam ten fotel – mojegi Tate, mnie i wielka ksiazke 😉
3.Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci. M. Osterwalder. Proste ilustracje, krotkie podpisy opisujace w zasadzie tylko to co dzieje sie na obrazku. My lubimy takie ksiazki i szczerze polecamy. Tej jeszcze nie mamy ale na pewno zakupimy. Co daja takie ksiazki obrazkowe? Duze pole do manewru. Mozna snuc wlasne historie, za kazdym razem inne, mozna dopowiadac co sie wydarzylo wczesniej czy pozniej tytulowemu Bobo. Dla nas idealna.
dzieciom trzeba czytać różne książki, oczywiście uważam że baśnie Braci Grimm są cudowne , ale ostatnio w księgarniach można znaleźć wiele ciekawych książek, oto przykłady :
dla dzieci od 1 roku życia:
1.Lukrecja
2.Różnimisie
Kartonowa książeczka do zabawy i nauki – dla najmłodszych i wszystkich innych, którzy chcą wiedzieć, czym się różnią misie.
3.Co wypanda, a co nie wypanda
4.Robimisie
a tutaj jeszcze coś dla starszaków i z przymrużeniem oka :
Pan Pierdziołka spadł ze stołka. Powtarzanki i śpiewanki:
1. ,,Mały książę”, bardzo pouczająca książka, moja ulubiona z dzieciństwa, co prawda trzeba być troszkę starszym niż Kubuś (4 latka), ale mam nadzieję, ze mu się spodoba.
2. Książki z serii o Franklinie- ponieważ Kuba je uwielbia i codziennie każe sobie czytać znowu i znowu te same bajki, czas dołożyć kilka nowych do kolekcji jego książek.
3. Chciałabym także mu poczytać ,,Małą encyklopedię domowych potworów” ponieważ uważam, ze to ciekawa i pouczająca książeczka dla chłopca takiego jak Kubuś.
Pozdrawiam!
O Janku Wędrowniczku – Przygody chłopca, który postanowił wyruszyć w podróż i poznać świat. W wierszowanej bajce Marii Konopnickie pięknie przedstawiona jest natura oraz realia dawnej polskiej wsi.
Filuś, Miluś i Kizia – Bajka o kotach napisana przez Marię Konopnicką. Pokazane są psoty i figle sympatycznych kotków. Bajka przyozdobiona oryginalnymi rysunkami wykonanymi w roku 1891.
Szkolne Przygody Pimpusia Sadełko – Pouczające i ciekawe perypetie sympatycznego kotka. Tą rymowaną bajkę napisała Maria Konopnicka.
Truskawka – Opowiadanie dla dzieci o przedszkolakach – bajka o chłopcu, który był wyśmiewany przez inne dzieci w przedszkolu.
Trzy małe świnki – Znana na całym świecie bajka opowiadająca o trzech małych świnkach i złym wilku. Każda ze świnek postanowiła zbudować swój domek, jednak na przeszkodzie stsje im głodny wilk, który próbuje je zjeść.
Z krainy baśni – Bajka – Piękna bajka o tym co się w życiu liczy napisana przez Henryka Sienkiewicza .
Klara i tygrysek – Opowiadanie dla małych dzieci autorstwa duńskiego autora.
Złoty arbuz – Stara opowieść dla dzieci, gdzie dobro i uczciwa praca popłaca, a zło i skąpstwo zostaje ukarane.
O krasnoludkach i sierotce Marysi – piękna i wzruszająca baśń w oryginale napisana przez Marię Konopnicką.
to bajeczki mojego dzieciństwa
pamiętam jak byłam dzieckiem i bajka zaczynała się dawno,dawno temu to tak męczyłam kiedy było to dawno,dawno,że potem umówili się wszyscy (dowiedziałam się po wielu latach ),ze jak będą czytać bajki to ominą tę kwestię.
wszystkie bajki co są o przyrodzie,moja córeczka uwielbia,ostatnio sama zaczęła pisać swoją bajeczkę. kibicujemy jej
A możne bajeczkę pod choinkę,myślę,że jest to bardzo fajny pomysł. Ja już kupiłam prezenty i zgadnijcie co? Tom bajek dla najmłodszej pociechy,książki młodzieżowe dla bliźniaków,i poradnik dla swojego mężczyzny,myślę,że wszyscy będą zadowoleni.
Niejednakie dzieci Ewy
Żabi Król lub Żelazo Henryk
Spółka kota z myszą
Bajka o tym, co wyruszył, by nauczyć się bać
O dzielnym krawczyku
Kot w butach
Wszystkie to bajeczki z mojego dzieciństwa
Moja córeczka bardzo lubi jak wieczorem przy kominku kładziemy się na kocyku i czytam jej bajeczki. Potem śpiąca królewnę mąż zanosi do łóżeczka,to jest nasz rytuał.A jak kominek się nie pali to siedzimy w ogródeczku i też czytam, czytam, czytam.
O wilku i siedmiu koźlątkach
Weszka i pchełka
Stoliczku nakryj się, złoty osiołek i kij z worka
Roztropny Jaś
Zajęcza narzeczona
Lis i gęsi
to tylko niektóre bajeczki,które podpowiedział mi mój synek
Piękne baśnie bardzo lubię czytać mimo,że już jestem babcia. Wspomnienia z dzieciństwa zostają.
Polecam bajki. Rodzice czytajcie dzieciom! !! to zaowocuje
Pomimo tylu już występujących tytułów,wciąż jest pełno bajek,które są bliskie naszemu sercu.Samo życie niekiedy układa się jak bajka.
BAŚNIE BRACI GRIMM.JEST TO TOM PIĘKNYCH BAŚNI,MOJE POKOLENIE PAMIĘTA JE ZE SWOJEGO DZIECIŃSTWA.
Słoń Trąbalski,
Kopciuszek
Tadek -niejadek
To ulubione bajeczki mojego syneczka Kubusia
Mojej córeczce codziennie czytam bajeczkę na dobranoc,niektóre zna na pamięć i jak przysypiam poprawia mnie. Czasem mówi, że jak dorośnie to ona będzie mi czytać bajeczki.
1. Przygody Mikołajka
2. Kopciuszek
3. Piękna i Bestia
3 Najwspanialsze opowiadania na świecie 🙂
Mała Lea ma niewiele ponad 2 miesiące więc póki co czytam jej poradniki o wychowaniu maluchów:) ale w kolejce jako lektura obowiązkowa czekają:
Stara baśń – ponieważ to pierwsza książka jaką pamiętam z czasów dxieciństwa! Pamiętam jak mama co wieczór siadała na skraju łóżka, otwierała opasłe tomisko i czytała dopóki nie zaśniemy:) twierdzi że nie mam prawa tego pamiętać bo byłam za malutka ale ja pamiętam:) dlatego warto czytać!
Lesie wróć – tę książkę też pamiętam z dzieciństwa. Sięgałam po nią wielokrotnie już jako całkiem duża dziewczyna.
I najważniejsza dla mnie pozycja – Opowieści z NARNII!! (Wszystkie części) – dla mnie ta książka jest jak Biblia! Tak w przenośni jak i całkiem dosłownie. To nie tylko nauka odróżniania dobra od zła, empatii, samodzielniści, odwagi, niezłomniści ale droga do najwspanialszego świata – realnego ale pełnego magii. Sięgam po tę książkę zawsze bez względu na humor czy okoliczności. Czasem po prostu za nią tęsknię. Chciałabym do tego świata zabrać moją córeczkę zanim zrobi to telewizja i wszystko zepsuje.
Wiele mam książek, które chciałabym przeczytać mojemu synkowi, ale w chwili obecnej pierwsza trójka wygląda tak:
1. Zofia Stanecka „Basia i Boże Narodzenie”, ponieważ synek uwielbia serię książek o Basi, a Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami.
2. David McKee „Elmer. Wielka księga przygód”, bo mieliśmy okazję wypożyczyć z biblioteki dwie książeczki o tym uroczym słoniu i zakochaliśmy się w nim wszyscy, więc chcemy jeszcze więcej i więcej!
3. „Pan Pierdziołka spadł ze stołka. Powtarzanki i śpiewanki”, bo to wspomnienie mojego dzieciństwa. Ostatnio koleżanka opowiadała, że jej córeczki to uwielbiają Pana Pierdziołkę i dlaczego nie było czegoś takiego, jak my byłyśmy małe. Ale się zdziwiła, jak zaczęłam jej recytować wiersze dawno zakurzone w mojej pamięci.
Martyna Wojciechowska – Zwierzaki świat (bardzo ciekawa książka godna polecenia),Baśnie Hansa Christiana Andersena Księżniczka na ziarnku grochu,Hans Christian Andersen „Dzikie Łabędzie”
Martyna Wojciechowska – Zwierzaki świat (bardzo ciekawa książka godna polecenia),Baśnie Hansa Christiana Andersena Księżniczka na ziarnku grochu,Hans Christian Andersen „Dzikie Łabędzie”
B.Pawlikowska- baśnie dla dzieci i dorosłych, Iwona Czarkowska – Biuro zagubionych zabawek, Kornel Makuszyński – Przygody Koziołka Matołka
Te trzy cuda nie tylko się czyta ale i ogląda z zapartym tchem
Tan Shaun „Zgubione znalezione”
Julia Donaldson „Mały Gruffalo”
P. Wechterowicz, E. Dziubak „Proszę mnie przytulić”
Chciałabym przeczytać dziecku:
– Ksiądz Twardowski dzieciom Opowiadania – Jan Twardowski,
– Tatuś Muminka i morze. – Tove Jansson
– Piotruś Pan i Wanda
James Matthew Barrie – Zysk i S-ka
Mój synek ma roczek, więc jesteśmy na etapie czytania krótkich wierszyków i książeczek kartonowych, ale mam już sporą listę książek, które chcę przeczytać z nim w przyszłości. Należę do osób, które troszczą się o środowisko i chciałabym nauczyć mojego maluszka szacunku do przyrody. Dlatego, gdy przeczytałam recenzję tych książek od razu trafiły na listę:
1) „Bajka od drzewie” (E.Piotrowska) i inne z serii „Zielone Bajki” (za naukę szacunku do elementów przyrody, np. drzewa, słońca itp.);
2) „Zielona przygoda pomarańczowej skarpety”, I. Czarkowska (czyli o tym, jak naszą planetę widzą kosmici);
3) Seria „Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!” (za naukę podstawowych zachowań proekologicznych).
„Odwiedzając czarownice” Lidia MIŚ
„Kopnięte królestwo” Natalia Usenko
„Moja zabawna rodzinka” Chris Higgins
„Nasza mama czarodziejka”, „Martynka. Moje czytanki”- ponoć ciekawe właśnie są w drodze do nas:)
i oczywiście „Dzieci z Bullerbyn”- moje dzieciństwo jeszcze nie czytałam córci.
1. „Dzieci z Bullerbyn”
2. „Magiczne drzewo”
3. „Plastusiowy pamiętnik”
moje ulubione bajeczki to ;Mała Syrenka – na podstawie Hansa Christiana Andersena.
Kopciuszek – Jacob i Wilhelm Grimm.
Bajka o dzielnym krawczyku – bajka braci Grimm opowiadająca losy dzielnego młodzieńca, który dzięki swojemu sprytowi został królem.
Atlantyda – baśń o zaginionym mieście. sama je uwielbiałam,czytam je moim dzieciom
jestem bardzo nowoczesną mamą,ale czas na bajkę zawsze znajdę,Mój Misiu czeka,aż przyjdę z pracy i chociaż 10 minut poczytam.rodzice to bardzo ważne
moje ukochane książki z dzieciństwa:
1. Małpeczki z naszej półeczki
2. Puc, Bursztyn i goście
3. O psie, który jeździł koleją.
jestem na urlopie wychowawczym i czytam mojemu synkowi bajeczki ,ma 2 latka i już widzę ,które bajeczki polubił Moja żona jest bardzo zadowolona ,kiedy mały ,,opowiada << jej jaką baju dzisiaj słuchał .jest przy tym kopę śmiechu
Moi rodzice dużą role przykładali do czytania,zawsze w sobotę były u nas „wieczorki czytania bajek. Jak byliśmy mali i z biegiem lat książki były coraz poważniejsze u mnie w domu też wprowadzam taką tradycję.
Dziewczynki ,chłopczyki czytajcie bajeczki bo to jest lepsze niż wszelkie wybryczki
Komu kundelka, komu? – bajka o pieskach.
Księżniczka na ziarnku grochu – Hans Christian Andersen.
Ubogi i bogaty – opowieść braci Grimm.
Wędrowny grajek – opowieść o Cyganie, jego grze na skrzypcach oraz miłości do zielonej topoli.
Księżycowy prom – baśń dla dzieci o marzeniach i ich spełnianiu.
Fałszywe łzy – baśń z morałem pokazująca, że chciwość i zachłanność nie popłaca.
Przygoda z Czartem – opowiadanie dla dzieci opisujące wakacyjne perypetie chłopca. mój synek uwielbia te bajki
Uwielbiałam przebierać się za postacie z bajek,mamusia szyła mi przepiękne stroje.
Hobbit, czyli tam i z powrotem – John Ronald Reuel Tolkien
Robinson Cruzoe – Daniel Defoe
Harry Potter i Czara Ognia – Joanne Kathleen Rowling
Brzydkie kaczątko – bajka, którą spisał Hans Christian Andersen opowiadająca losy nowo narodzonego wśród kaczek łabędzia. Poniżany i wyśmiewany, po wielu trudnych chwilach znajduje uznanie i szczęście.
Anioł – piękna i wzruszająca baśń o kalekim chłopcu i jego miłości do polnego kwiatka. Opowieść o duszy, aniołach i bogu.
Czerwony Kapturek – na podstawie baśni braci Grimm. to bajki z mojego dzieciństwa, które czytam moim dzieciakom
od opowiadania i zmyslania sie zaczyna!!! widze ze nie bedziesz miec prolemow z namawianiem corki do ksiazek. Jak już od takiego wieku sama „czyta” dzidziusiowi
Zawsze lubiłam słuchać jak moje starsze rodzeństwo czytało na zmianę bajki,w ten sposób ćwiczyli czytanie a zarazem poznawaliśmy przepiękne bajki i uczyliśmy się z nich co to dobro a co zło
Moje typy:
Dzieci kapitana Granta Autor: Juliusz Verne, Hrabia Monte Christo Autor: Aleksander Dumas (ojciec), Zwiadowcy. Oblężenie Macindaw Autor: John Flanagan
To coś dla starszaków 🙂
Polecam książki dla dzieci naszej wokalistki Pani Agnieszki Chylińskiej. Moje pociechy uwielbiają jej lekturki. Polecam bardzo
ostatnio z mężem wspominaliśmy dzieciństwo,zabawy,gry i bajki jakie najlepiej lubiliśmy i wiecie co mieliśmy takie same ulubione np ,,Kopciuszek ,, ,,Królowa Śnieżka i krasnoludki,, ,, Pinokio,,
Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci : Christian Dreller , Petra Maria Schmitt
Tomek na Czarnym Lądzie: Alfred Szklarski
Harry Potter i więzień Azkabanu: Joanne Kathleen Rowling
Szukam jakiś Legend dla swoich dzieci. Czy może ktoś coś polecić? Najlepiej jak będą to legendy związane z naszym krajem i kulturą. 3 książki, które chcę przeczytać z dzieciakami to oczywiście ” Dzieci z Bulerbyn, Pinokio i Przygody Koziołka Matołka
bajki ,bajki jak to dawno było ,,,Dziewczynka z zapałkami ,,Kopciuszek ,, , ,,Księżniczka na ziarnku grochu ,, ,czemu ten czas tak szybko leci ….
Staram się czytać dzieciom bajki w języku angielskim! Jest jedna ksiażka na którą czekam aby ją przeczytać. TO „kraina lodu”
Ale chciałabym ,być dzieckiem i leżeć otulona kocykiem,słuchać bajeczek .Uwielbiałam Baśnie ANDERSENA.
Moj synek uwielbia bajki o zwierzatkach. W ogóle lubi zwierzaki dlatego chce mu poczytac jedna ksiazke w której jest kilka bajek Ewy Mirkow – „59 bajek o zwierzętach” 🙂
Chcę przeczytać jedną książkę, którą bardzo dawno temu nie czytałam. To basnie Andersena, cała duża księga. Pamiętam jak czytałam ją z mama w czasach podstawówki. Duża ciężka książka chyba z końmi na okładce
Witam
Oto moje propozycje książek:
1.Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach Autor: Kasdepke Grzegorz – to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci
2.Bajki mojego dzieciństwa Autor: Opracowanie zbiorowe -wydawca Damidos -„Bajki mojego dzieciństwa” to zbiór cudownych opowieści, które przez lata towarzyszą kolejnym pokoleniom małych słuchaczy.
Dzięki nim dziecko poznaje ważne w życiu wartości, takie jak: skromność, miłość, przyjaźń czy wrażliwość na drugiego człowieka. Razem z bohaterami przeżywa ich przygody, dzieli radości i smutki, śmieje się i płacze.
3.Bajki dla małych i dużych Autor: Łysiak Waldemar -Nowa piękna książka Waldemara Łysiaka, mająca tytuł: ” BAJKI „, to rzecz istotnie przeznaczona dla kilkuletnich dzieci, skrząca się kunsztownym językiem kierowanym ku pięciolatkom oraz dziesięciolatkom, ale i czytający te bajki potomstwu tatusiowie będą mieć sporo frajdy dzięki nieabsorbowalnym przez dziatwę aluzjom i metaforom
Królowa Śniegu, piękna, długa baśń Andersena.
Dwie niegrzeczne myszy, pouczające opowiadanie dla dzieci o doku dla lalek i dwóch niegrzecznych myszach. Jak często bywa w bajkach wszystko się dobrze kończy.
O Janku Wędrowniczku, przygody chłopca, który postanowił wyruszyć w podróż i poznać świat. W wierszowanej bajce Marii Konopnickie pięknie przedstawiona jest natura oraz realia dawnej polskiej wsi.
Filuś, Miluś i Kizia – Bajka o kotach napisana przez Marię Konopnicką. Pokazane są psoty i figle sympatycznych kotków. Bajka przyozdobiona oryginalnymi rysunkami wykonanymi w roku 1891.
Ale to tylko początek mojej bardzo długiej listy
Twoja Lenka to niezła artystka. Szybko się uczy. Doczekasz czasów kiedy Cie przegada mama
Mój sąsiad czyta swojemu 5-letniemu synkowi ,,KRZYŻAKÓW ,,- ciekawe ,czy to jest ok ?
Pinokio – Niezwykle przygody drewnianego chłopca zwanego Pinokio. Bajka, którą napisał Carlo Collodi wzrusza i uczy zarówno dzieci, jak i rodziców.
Calineczka – Dziecię Elfów – baśń Hansa Christiana Andersena opowiadająca historię niewielkich rozmiarów dziewczynki, od jej niesamowitych narodzin, do spotkania szczęścia i miejsca na ziemi.
Dziewczynka z zapałkami – Hans Christian Andersen.
TE BAJECZKI POLECAM Z MOJEGO DZIECIŃSTWA
,,Cała Polska czyta dzieciom ,,-bardzo dobry pomysł.
„A gdzie tytuł?”- Herve Tullet
„Pan Kuleczka”- Wojciech Widłak
„Zezia i Giler”- Agnieszka Chylińska
Hej,
My bardzo chętnie w najbliższym czasie przeczytamy książki „Naszych Celebrytów”:) A co;)
1. „Zezia i Giler” A. Chylińska
2. „Zezia, Giler i Oczak” A. Chylińska
3. „Bajki z zielonego lasu” P.Rubik
SŁYSZAŁEM O TAKICH OTO KSIAŻKACH ,PODOBNO SA SUPER.. MUSZE PO NIE SIĘGNĄC, MOJE DZIECI LUBIA JAK IM CZYTAM,STARSZA TEZ SAMA JUZ CZYTA _
„Emilka Piórko i tajemnicze lustro” ,”Emilka Piórko i zaczarowane drzwi” , „Emilka Piórko i skrzynia czarów” ,autorką jest Holly Webb,wydawnictwo ZNAK,
łukasz
”Zły Pan”Gro Dahle i Svein Nyhus
„Żegnaj, panie Muffinie!” Ulf Nilsson, Anna-Clara Tidholm
„Grzeczna” Gro Dahle, Svein Nyhus
WITAMY.. oto nasze tytuły „CZEKOLADOWY PIESEK”, „KOTEK PINGWIN” I „SZUKAJĄC MISIA” wyd.ZNAK.
pozdr dla LENKI OD ZUZI I LENKI:)
Tematyka związana z Bożym Narodzeniem, bardzo bym chciała dzieciom przeczytać w te święta:
1.Boże Narodzenie w Bullerbyn – Astrid Lingren
2. Koszmarny Karolek i wigilijne figle
3. Myślanki o Świętach Bożego Narodzenia
🙂
Zdecydowanie pierwsza książka to moja ulubiona najmilej ją wspominam
1. „Przyjaciel wesołego diabła” Kornel Makuszyński
2. „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego
3. „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett
Polecam. Anna
„Siedmiu Wspaniałych” – Wróbel
” Szkoła Czarownic” – Sójka
„Świstawka” Szajer
moje typy to Pawel i Gawel , Podróże na jednej nodze- strzałkowskiej, Rzepka- tuwima
Czy Lenka ma jakąś swoją ulubioną bajeczkę? Tak pytam, bo skoro ma ulubionego psa to i może bajkę ma 🙂 Ona jest taka słodka 🙂 przesłodka:)
Pies zawsze ten sam a ulubioną bajką każdego jest inna książeczka. Chociaż musze przyznać, że Lenka często wraca do bajki i króliczku.
Będziemy częściej do Was wpadać, Lenka będzie czytać Lilance i wpajać w nią od urodzenia że czytać trzeba 🙂
Lenka chętnie nauczy Liliankę innych umiejętności. Nie policzymy drogo:)
Cała nasza ściana w salonie jest zapełniona książkami. Cała nasza rodzina kocha czytać i często czyta. Czytamy sobie na wzajem, rodzice dzieciom i dzieci rodzicom.
chętnie weźmiemy udział w Twoim konkursie 🙂 Lubimy, lubimy Twoje konkursy.
„Mały duszek” Strzałkowskiej, „Mysia orkiestra” – Gellner, ” O smoku który lubił krówki” Pałasz
My umiemy czytać ale nie czytamy:( buuuu moje dzieci to umysły ścisłe. Wolą troche pomajsterkować i przy okazji podpalić nasze mieszkanie – raz sie zdarzyło kiedy robili eksperyment :/ niż wziąć do reki ksiązkę która jest bezpieczna! chociaz z nimi dwoma to nigdy nic nie wiadomo- urwisy straszne! ale w szkole dobrze sie ucza przynajmniej z matematyki, fizyki i chemii
Uwielbiam Waszego bloga i Wasze konkursy. Raz udało mi się wygrać więc teraz chętnie biorę udział w reszce może i nóż drugi raz uda mi się coś od Was dostać :D:D:D
Moje książki to: „Florka. Z pamiętnika ryjówki” , „Gryzmoł”, „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”
Kiedy zaczęłaś czytać Lence? Zastanawiam się kiedy ja będę mogła zacząć, moja niunia jest jeszcze niemowlakiem 🙂
nasze 3 książeczki
„Dyrdymałki”,”Dzień dobry, dobranoc”, „Gdzie jest baranek” wszystkie trzy są tej samej autorki Pani Małgorzaty Strzałkowskiej
To miło że Lenka chętnie sięga po książki. Będziesz mieć z głowy czytanie od nowa lektur i później opowiadanie dziecku tak jak w moim przypadku. Lenie z tych moich chłopaków. Nie biorę nawet udziału w Twoim konkursie bo i tak zbędna będzie nam księga. Szkoda ze chlopcy nie odziedziczyli checi do czytania po mnie
Uwielbiamy pszczółkę Maję. Zarówno czytamy jak i oglądamy na komputerze. Moja córka ją uwielbia. Nie chce ogladac nic innego 🙂
Bardzo często korzystamy z biblioteki osiedlowej i czytamy wieczorami przed snem. Moje dzieci chętnie słuchają opowieści. Zawsze później zadaje im pytania do tekstu, czy oby słuchały co do nich czytam. Chcę żeby w przyszłości chętnie sięgały do lektur i czytały wszystko co będzie zadane na lekcjach w szkole.
Moje kandydatki do przeczytania: „Diabełek” – Letki, „Czy znacie wróżkę?- Czarnownicę – E. Pałasz, „Czas meteorów” – Onichimowska
Niestety nie ma tych książek w bibliotece będziemy musieli kupić
A co jeśli Lenka nie chce czytać?
Nie czytamy. To nie ma być przykry obowiązek ale przyjemność.
Moje dzieci bardzo nie lubia czytac. Wola jak ja im czytam:( Nie wiem jak mam ich do tego zachęcić. Kingo może masz jakiś sposób? Wiem ze Twoja Lenka jest jeszcze mała i nie wie czy bedzie lubiec to robic ale widac ze chyba tak. Nie mam już siły. Przeciez czytania to taka wspaniała umiejetność tak bardzo rozwija dzieciaki.
Moje 3 typy do poczytania:
Bajki mamy wrony- strzałkowska
Co ma piernik do wiatraka- pierelotkin
Cukrowe miasteczko- gellnerowa
szkoda ze tylko 3
Tuczarnia motyli , Agencja z o.o, Akademia detektywów
bardzo fajne ksiazki, polecam reszcie rodziców.
ja czytam bardzo duzo swoim dzieciakom
sa celerami w szkole, a na jezyku polskim błyszcza swoja wiedza i iloscia przeczytanych ksiazek.
maja same 6 za dodatkowe przeczytane nieobowiazkowe lektury i chetnie dziela trescia z pania od polskiego
to super uczucie kiedy na wywiadowce sa same pochwaly 😀
Nie możemy sie doczekać kiedy przeczytamy
1. Bard, Carcassonne, Karczmy i katedry, 1 ..-Bard
2. Minecraft przygody. Mroczna świątynia -Stuart S.D.
3. Kroniki Archeo. Szyfr Jazona – Stelmaszyk Agnieszka
mamy zaległości i chcemy przeczytac:
Łupieżcy niebios. Pięć królestw: Mull Brandon, Królowa Śniegu -Barbe Vladlen, Sveshnikov Maksim, Plastusiowy pamiętnik: Kownacka Maria
1) O tym, jak na Szepczący Las padł czar (Marcin Mortka)
2)Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu (Marcin Mortka)
3)Świetlik w ciemności (Jakub Ćwiek)
BARDZO FAJNIE ZE ROBISZ KONKURS KSIAZKOWY! NAM BY SIE PRZYDAŁO PRZECZYTAĆ:
Labirynt Lukrecji, Jak wytresować smoka 2, Kroniki Archeo. Szyfr Jazona. Bardzo jestem ciekawa tej pierwszej pozycji, ciekawe co pani Agnieszka wymyśliła w tej bajce i czy jest godna przeczytania.
MOJA TRÓJKA
– WIERSZE DLA DZIECI TUWIMA
– Bajeczki na dobranoc McMillam Sue
– Kukuryku na ręczniku Kownacka Maria
MOJA CORECZKA MA 2 LATKA TAKZE CHCE DLA NIEJ BAJECZKI PRZYSTOSOWANE DO JEJ WIEKU.
MOJE DO PRZECZYTANIA TO: Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci- Galewska-Kustra Marta, Szwajkowska Elżbieta, Szwajkowski Witold, Poczytaj mi, mamo. Księga piąta- Bahdaj Adam, Badalska Wiera, Chotomska Wanda, Lewandowska Barbara, Musierowicz Małgorzata, Skarżyńska Ewa, Tuwim Julian, Opowiem ci, mamo, co robią żaby-
Bajerowicz Katarzyna, Brykczyński Marcin
Z TEGO CO MI WIADOMO WSZYSTKIE SA DOSTEPNE W EMPIKU
uwielbiam Twoje posty książkowe i powiem szczerze że czekalam na post konkursowy. Czytam wszytsko co polcasz a sama jestem molem ksiazkowym i moje dzieci zarażam tą zaletą 🙂
nasze tytuły do przeczytania: „Mam oko na miasteczko” Mizielinscy, „Basia i Boże Narodzenie” Stanecka „Martynka. Twoje dobranocki” Delahaye Gilbert, Marlier Marcel
Często czytam swoim dzieciom, uważam że to bardzo ważne. W szkole będą ładnie mówiły i łatwiej będzie im nawiązywać kontakty. Nie czytaliśmy a bardzo bysmy chcieli:
Zima na ulicy Czereśniowej- Berner Rotraut Susanne
Opowiem ci, mamo, co robią auta -Nowicki Artur
Basia i narty -Stanecka Zofia
Mój top 3 to:
1-Przygody podróżnika Pipsa i jego przyjaciół papugi Terefery i psa Klipsa
2-Na szczęście mleko
3-Antoś Żeberko, Kuba i gang porywaczy skarpetek.
Ta pierwsza już zakupiona czeka na swoją kolej, tuż po tym jak przeczytamy Kacperiadę 🙂
Moja córeczka bardzo lubi książki, ciągle ogląda i chce żeby jej opowiadać co jest na rysunkach.
Książki które chciałabym jej przeczytać to:
1. Gospodarstwo i życie na wsi.
2. Czerwony kapturek
3. Jaś i Małgosia
Babcia Rabuś – Walliams David (bo sama jestem babcią, czytającą wnukom)
Duszki, stworki i potworki – Gellner Dorota (bo na tę książkę uparł się mój wnuk)
Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty- Kasdepke Grzegorz( bo uwielbiamy tego autora)
Ciężko było wybrać tylko trzy, ale oto one:
1. Kurczę blade – Wanda Chotomska
2. Listy od Feliksa – Droop Constanza, Lange Annette
3. Trzy małe piratki – Adams Georgie, Bolam Emily
Moja lista (pieczołowicie powiększana i noszona w portfelu) to w chwili obecnej 47 książek, które chcę nie tylko przeczytać ale i kupić, ale wszystko powoli -zbliżają się święta, więc pokarzę listę Mikołajowi 😉 w postaci babć, cioć i wujków.
Z listy wybrałam 3 (pkt. 1 i 3 św. Mikołaj – przyniesie moim synkom już 6 grudnia:D )
1. Sny i tobołki Pana Pierdziołki – tylko tej części z całej trylogii Pana Pierdziołki, ukochanego „wujka” moich synków, jeszcze nie przeczytaliśmy
2. O smoku, który lubił krówki – Elżbiety Pałasz
3. Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii – Berendt Joanna, Ryfczyńska Aneta
Uwielbiam książki. Non stop coś czytam i chyba udzieliło się to mojemu dziecku. Codziennie przy półce z książkami spędzamy dużo czasu i chociaż na razie głównie przewracamy strony, bo nie zdążę przeczytać w takim tempie (chyba, że znam już na pamięć), to widać, że sprawia mu to wielką frajdę. Jak będzie troszkę starszy, bardzo bym chciała, abyśmy razem przeczytali:
„Mikołajka” – przezabawna historia, która na pewno spodoba się małemu urwisowi
„Harrego Pottera” – kiedy czytałam te książki, nie mogłam się od nich oderwać
„O krasnoludkach i sierotce Marysi” – pamiętam, jak tata nam czytał, kiedy byliśmy mali.
Pozdrawiam
W przyszłości na pewno zaproponuje córce aby przeczytała A nie z Zielonego Wzgórza, Tajemniczy ogród, i oczywiście moją ulubioną Małego Księcia gdyż chciałabym aby pamiętała że „dobrze wiedzi się tylko sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
Kocham wyd. Zakamarki dlatego też wybiorę 3 pozycje właśnie tego wydawnictwa, nie mamy jeszcze
1. Zimowa wyprawa Ollego
2. Lotta. Trzy opowiadania
3. Jak tata pokazał mi wszechświat
Choć apetyt jest na wiecej tytułów.
Z wielką ciekawością przeczytam : 1) Jego Wysokość Longin Marcina Prokopa, a klasyczne tytuły których jeszcze nie udało nam się przeczytać to: 2) Wiersze Jan Brzechwa, 3) Tomcio Paluszek braci Grimm
Wiesz Ladygugu, że kiedy zobaczyłam ten konkurs uświadomiłam sobie, że ja nie mam takich książek, nie mam takiej listy. Przeraziło mnie to i szybko sobie ją stworzyłam. Przeczytamy Misia Uszatka, Pinokio, Przygody Koziołka Matołka i wiele, wiele innych. Dzięki, ze przypomniałaś mi jak bardzo ważne jest czytanie dzieciom bajek.
Posłużę się gotowcem. Może część osób zna Złotą Listę książek polecaną na stronie calapolskaczytadzieciom.pl. Są tam tytuły polecane dla dzieci w różnym wieku. Np. 0-4, 4-6, 6-8, 8-10 aż do 16 lat. To sprawdzone książki.
Są setki książek, które chcę przeczytać z moimi dziećmi, i tyle samo książek, które chcę żeby oni przeczytali sami. Sama kocham czytać i staram sie od najmłodszych lat zaszczepić w nich miłość do książek.
Moje dziecię od książek jeszcze ucieka. Woli klocki, misie i inne zabawki. Wszystko jeszcze przed nami.