Uwielbiam te nasze rodzinne, jednodniowe wypady. Już dawno znudziło się nam okupowanie placów zabaw, więc raz w tygodniu pakujemy się i fundujemy sobie rodzinny czas tylko we trójkę. Podróżujemy głównie po Polsce i tak tworzy się lista wyjątkowych miejsc idealnych na rodzinną wycieczkę. W niektórych byliśmy, a inne planujemy wkrótce odwiedzić. Mam nadzieję, że w komentarzach dopiszecie do mojej listy ciekawe miejsca w całym kraju, które waszym zdaniem powinny się na niej pojawić. Niech ten post i komentarze pod nim staną się skarbnicą pomysłów na krótkie rodzinne podróże z dzieckiem.

Oto 20 wyjątkowych miejsc w Polsce na rodzinną wycieczkę:

1. Afrykarium i Zoo we Wrocławiu

Wrocławski Ogród Zoologiczny i będące jego częścią Afrykarium to naprawdę wyjątkowe miejsce, do którego warto się wybrać całą rodziną. Zapewniam was, że wszyscy będą się świetnie bawić.

Zarezerwuj nocleg w pobliżu Afrykarium

afrykarium11

2. Farma Dyń

Farma dyń zrobiła na nas ogromne wrażenie. Padał deszcz, było zimno, a ja już chwilę po przekroczeniu bramy byłam przekonana, że na pewno wrócimy tam za rok. Sama nie wiem czy to zasługa samego pomysłu i organizacji czy właścicieli, którzy przyjęli nas niezwykle ciepło i życzliwie.

farma dyn

 

3. Farma Iluzji

Farma Iluzji to rodzinny park rozrywki położony w odległości około 85 km od Warszawy w stronę Lublina.  Miejsce, w którym właściwie wszystko zaprzecza ludzkim zmysłom i prawom fizyki: woda płynie w górę, dziecko jest większe od rodziców, a z latającej chaty tajemnic niejeden odważny wychodzi na czworakach.

Zarezerwuj nocleg w pobliżu Farmy Iluzji

farma iluzji

4. Energylandia

Niewiele ponad 50 km od Krakowa i Katowic, w małej miejscowości Zator, czeka na was największy w Polsce park rozrywki. Możemy udawać, że jedziemy tam dla dzieci, ale i tak po minucie zaczniemy zachowywać się dokładnie tak, jak one.

Zarezerwuj nocleg w pobliżu Energylandii

energylandia

 

5. Krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Podobno zdjęcie z krokusami stało się ostatnio tak modne jak fotka z misiem na Krupówkach. Tylko czy ktoś ma jeszcze ochotę przytulać się do brudnego miśka? Ja podziękuję, ale do zdjęć krokusów z Doliny Chochołowskiej będę wracać z przyjemnością.

krokusy w dolinie chochołowskiej

 

6. Twinpigs

Unikatowy, utrzymany w klimacie  dzikiego zachodu park rozrywki – westernowe miasteczko TWINPIGS W ŻORACH. Trzeba przyznać, że miasto kowbojów to miejsce pełne atrakcji i dość nietypowe.

Zarezerwuj nocleg w pobliżu miasteczka Twinpigs

twinpigs zory

 

7. Jura Krakowsko Częstochowska i Zamek w Ogrodzieńcu

Jura Krakowsko-Częstochowska to przepiękne tereny, białe skałki i  … zamki. To idealne miejsce na rodzinny wypad. Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji wybrać się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zachęcam, bo  naprawdę warto.

Zarezerwuj nocleg w Ogrodzieńcu

jura krakowsko czestochowska

 

8.  .. a jeśli Jura, to koniecznie Zamek w Bobolicach

Zarezerwuj nocleg w Bobolicach

zamek w bobolicach

 

9. Pustynia Siedlecka

pustynia siedlecka

 

10. Zakrzówek

Jeśli jesteście z Krakowa i szukacie zielonych miejsc w swoim mieście, koniecznie wybierzcie się na Zakrzówek, bo naprawdę warto.

Zarezerwuj nocleg w Krakowie

zakrzowek

11.  Zakopane

Bez względu na to czy nasz wypad ma trwać dwa dni czy dwa tygodnie, zawsze planujemy go w terminie, który innym nawet nie przyjdzie do głowy. Unikamy długich weekendów ( tych krótkich też), świąt i  wszystkich dni wolnych od pracy. W skrócie – unikamy tłumów.

Zarezerwuj nocleg w Zakopanem

zakopane

12. Krynica Zdrój

W Krynicy byłam już wcześniej, ale uroki tego miasta i okolic zaczęłam dostrzegać dopiero niedawno. Jeśli zdecydujecie sie wybrać tam z dziećmi koniecznie zobaczcie Górę Parkową, Park Sensoryczny i Ogrody Miłości w Muszynie oraz Jaworzynę Krynicką. W tajemnicy powiem wam, że na deptaku w Krynicy zjecie najlepsze miętowe lody pod słońcem.

krynica zdroj

13. Ogród Japoński we Wrocławiu

Zarezerwuj nocleg w pobliżu Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu

ogrod japonski wroclaw
14. Zalipie – malowana wieś

zalipie

Miejsca, w które planujemy wkrótce pojechać:
15. Ogród Botaniczny w Krakowie

Zarezerwuj noclegw  pobliżu Ogrodu Botanicznego

16. Palmiarnia w Gliwicach

Zarezerwuj nocleg w pobliżu Palmiarni w Gliwicach

17. Centrum Nauki Kopernik

18. Huta Julia

19. Żywe muzeum piernika w Toruniu

20. Krakowska Manufaktura Czekolady