Nie wiem jak wy, ale ja pierwsze dni z nowym dzieckiem w domu (jak na razie było ich dwoje, ale kto wie, kto wie…) zawsze spędzam z przyklejonym nosem do ich ciała. Każda matka zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że ma zaledwie kilka-kilkanaście tygodni na nauczenie się i zapamiętanie na całe życie tego niepowtarzalnego zapachu niemowlaka. Dlatego ja wdycham te swoje nowonarodzone dzieci jak najpiękniejsze perfumy świata. Najpiękniejsze, bo nie da się tego aromatu dziecięcej skóry zamknąć w buteleczce (jak przynajmniej do tej pory myślałam, ale o tym za chwilę).

Osobiście nie zazdroszczę niemowlakom, bo pierwsze miesiące ich życia to dla nich naprawdę ciężkie chwile. Przez 9 miesięcy były zamknięte w wypełnionym po brzegi akwarium, a ich skóra była nawilżana 24 h/dobę. Dlatego po przyjściu na świat nie tylko ich zmysły doznają szoku. Oczy i uszy muszą przyzwyczaić się do zmiany otoczenia dokładnie tak samo jak skóra. Dlatego matki robią wszystko, aby w pierwszych tygodniach i miesiącach po porodzie zapewnić im maksimum komfortu. Odcinamy metki ze wszystkiego, co maluch zakłada, używamy ubrań z najdelikatniejszych tkanin i szukamy kosmetyków, które nie podrażnią tej delikatnej struktury jaką jest skóra niemowlaka.

Baby DOVE

Dlatego kiedy dowiedziałam się, że moja ulubiona marka, której kosmetyki znam i używam od lat, przygotowuje coś specjalnie dla matek (a raczej ich pociech), aż podskoczyłam z radości. Wiedziałam, że tak jak w przypadku pozostałych kosmetyków marki Dove otrzymam: pełną ich gamę do wyboru, najwyższą jakość i cudowny, charakterystyczny zapach. I nie pomyliłam się w niczym, o czym przekonałam się na konferencji prasowej w stylu baby shower, promującej kosmetyki Baby DOVE (to baby shower szczególnie mnie ucieszyło, bo – jak wiecie – Antek pospieszył się na świat i moje przyjęcie odbyło się już po porodzie…).

dove baby
baby dove konferencjaJuż od 1 marca, klientki sieci Rossmann mogą same upewnić się, że Dove potrafi sprostać wymaganiom każdej kobiety, także tej, która niedawno została matką.

baby dovebaby dove opiniebaby shower babeczkibiale tulipanykonferencja dovedove baby cenatort na baby shower baby doveNie będę wam na razie zdradzać, co wchodzi w skład linii kosmetyków Baby DOVE i co je wyróżnia, ale powiem jedno: nie zawiedziecie się! Mamy tu coś do wycierania, smarowania, nawilżania, namydlania, a wszystko najdelikatniejsze i albo pachnące czymś nieokreślonym (każdy kto miał już okazję testować te kosmetyki, nie bez powodu określa ten zapach jako „uroczy”, choć ja nazwałabym to po prostu zapachem dziecka…) albo zupełnie niczym (jak przystało na kosmetyki hipoalergiczne).

Wypatrujcie mojej recenzji na blogu z testowania tych kosmetyków, a także ich samych na półkach w Rossmannie.