Zanim wyruszyliśmy na nasze kilkutygodniowe wakacje, stworzyłam listę miejsc, które chciałam zobaczyć na Florydzie. Honeymoon Island i leżąca w pobliżu Caladesi Island były na tej liście bardzo wysoko. Kocham piękne plaże (i nie ma to nic wspólnego z moim zamiłowaniem do plażowego lenistwa), a wyspa Caladesi w wielu rankingach umieszczana jest na pierwszym miejsu wśród najpiękniejszych plaż Florydy. Jednak plaże na Honeymoon są równie zachwycające.

Podobno wyspy Caladesi i Honeymoon były kiedyś jedną wyspą, która pękła podczas huraganu w 1921 roku. Pas wody, który dzieli wyspy, nazywany jest od tego czasu „Hurricane Pass”. Ale kogo to obchodzi, przecież udajemy się tam, żeby odpocząć, a form wypoczynku na Honeymoon do wyboru jest sporo, dużo więcej niż na Caladesi.

Wstęp na Honeymoon Island kosztuje 8 dolarów (za jedno auto, a w nim max. 8 osób. Za każdą następną osobę płaci się 2 dolary). O ile Caladesi zachowała bardzo naturalny charakter, oferując odwiedzającym piękną przyrodę i niewiele poza nią, to na Honeymoon tych udogodnień i atrakcji jest już trochę więcej. Za parę dolarów można wypożyczyć rower, odwiedzić muzeum, zrobić piknik, ognisko lub wybrać się na obiad do baru. Można też zostać na noc, bo w ofercie Parku Stanowego, do którego należą wspomniane wyspy, jest kilka opcji noclegu właściwe na każdą kieszeń. Gdybym miała powiedzieć, która wyspa zrobiła na mnie większe wrażenie, bez chwili zastanowienia powiem, że zakochałam się w Caladesi Island. Honeymoon również zachwyca, więc jeśli będziecie w pobliżu, koniecznie się tam wybierzcie, bo naprawdę warto.

wyspa honeymoon floryda
floryda honeymoon island
najpiekniejsze plaze n -florydzie
blekitny-stroj-kapielowy
jakie miejsca zobaczyc na florydzie
wyspy na florydzie
plaze na florydzie
DSC_6850
wakacje florydapiekne plazeSukienka: Intensi

Bluzka Lenki: malini.pl