Okazuje się, że  gotowanie i przygotowywanie deserów w towarzystwie dzieci to całkiem dobra zabawa. To również ogromny bałagan, ale skupmy się jednak na zabawie i chwili bezcennego czasu spędzonego z rodziną.

Ponieważ miniony weekend postanowiliśmy spędzić w domu, mieliśmy sporo czasu tylko dla siebie. Na moje pytanie: ”Co dzisiaj robimy?”, Lenka wykrzyknęła głośno: “Gotujemy deserrrrrrr!” Jak powiedziała, tak zrobiłyśmy. Pominęłyśmy jedynie etap gotowania. Wkroczyliśmy do kuchni: tylko my i …  Algida Śmietankowa, która była inspiracją naszego rodzinnego spotkania.  Jako, że dziecięce lata mam juz dawno za sobą, zapomniałam ile radości może dać dziecku tak prosta czynności jak przygotowywanie deseru w towarzystwie mamy i taty. Chwil spędzonych z rodzicami nie zastąpi żadna zabawka.

W kilkanaście minut powstało połączenie ulubionych składników mojej córki: truskawek i lodów śmietankowych. Może nie wyszło idealnie jak z okładki czasopisma, ale zachwycona mina Lenki mówiła sama za siebie. Tak to właśnie kuchenne rewolucje stały się jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu w naszym domu.

algida smietankowa coolkiOczywiście nie mogło być inaczej, więc  dzielę się z wami naszymi dwoma przepisami: na małą chwilę dla rodziny i… lodowy deser truskawkowy. Sama nie wiem, który ważniejszy, ale wierzcie mi: lepszego połączenia nie znajdziecie.

deser lodowynajlepsze lody dla dzieciDeser lodowy z truskawkami

Składniki (na 3 porcje)

Algida Śmietankowa (9 gałek)

śmietana 30% – 180 g

truskawki

listki mięty do dekoracji

3 łyżeczki cukru

jakie lody dla dzieciBazą do naszego deseru była Algida Śmietankowa. Lody niezbyt słodkie, co akurat  jest ich ogromnym plusem. W połączeniu z soczystymi i lekko kwaskowymi truskawkami  smakują doskonale.

Zacznijcie od przygotowania wszystkich potrzebnych składników. Część truskawek miksujemy na gładką masę (nie dodajemy cukru). Około 5-6 truskawek kroimy w plasterki, tyle samo zostawiamy  w całości do dekoracji deseru. W robocie kuchennym ubijamy śmietanę, dodając do niej 3 łyżeczki cukru.

Na dno pucharków wlewamy zmiksowane truskawki, na nich układamy warstwę z plasterków.  Trzecią warstwę deseru stanowią 3 gałki lodów. Całość dekorujemy całymi truskawkami i bitą śmietaną.

deser lodowy dla dzieciprzepis na szybki deseralgida smietankowadeser lodowy przepismama i corka w kuchnideser szybki przepisDeser gotowy. Smacznego!

dziecko w kuchnimama i dziecko w kuchni

Widzieliście już nowy spot reklamowy Algidy Śmietankowej? Jeśli tak, z pewnością znacie Coolki – jej zabawnych bohaterów. Poznaliście pewnie Bystrą Beti, Staszka Straszka, Władka Wypadka i Gucia Gapę?

Beti uwielbia przejmować kontrolę nad sytuacją i być w centrum uwagi. Najbardziej lubi gdy… wszystko idzie zgodnie z jej planem i wszyscy jej słuchają. Aż boję się sprawdzić, co lubią pozostali spece od rodzinnej radości. Jeśli wy jesteście ciekawi, zapraszam na stronę: www.strefarodzinnejzabawy.pl