Uwielbiam wyszukiwać takie miejsca – klimatyczne, „nieprzewodnikowe” z pysznym jedzeniem i niesamowitym klimatem. Lubię sprawdzać opinie, pytać znajomych, czytać komentarze na blogach podróżniczych. Przekonałam się już wielokrotnie, że najlepsze są wypady zorganizowane samodzielnie – miejsca, w których czujemy się jak w domu, a odpoczywamy jak na najbardziej egzotycznych wakacjach. Jednym z takich miejsc jest Kwaśne Jabłko, o którym pisałam już jakiś czas temu.

Ciekawych miejsc w Polsce jest mnóstwo, a moja lista: „Najpiękniejsze miejsca w Polsce które chcę odwiedzić” jest tak długa, że kiedy postanowiłam podzielić się nią z czytelnikami mojego bloga, uznałam, że lepiej będzie zacząć od pierwszej dziesiątki, bo  w przeciwnym razie zakręci się wam w głowie. Wszystkie te miejsca chciałabym odwiedzić jeszcze w tym roku.  Czy mi sie uda? Z pewnością przekonacie się zaglądając na bloga lub śledząc nas na INSTAGRAMIE.

Oto moja lista 10 magicznych miejsc w Polsce, do których będziecie chcieli wracać:

Kordaki

Dom Wakacyjny Kordaki położyny jest 12 km od Mikołajek, w miejscowości Jakubowo. To miejsce, w którym zadbano o najmniejsze nawet detale. Nieograniczony teren, przepiękne niebieskie okiennice, kontakt z naturą na wyciągnięcie ręki i (podobno) najlepsze jedzenie w okolicy. Lubicie agroturystykę? W Kordakach dostaniecie ją w naprawdę luksusowym wydaniu.

kordaki

Moniówka…

… to maleńkie gospodarstwo agroturystyczne położone około 20 km od Olsztyna. Miejsce, jakich w okolicy sporo, a jednak różni się od pozostałych. Jedyne, co tam usłyszycie, to błoga cisza. A to głównie dlatego, że właścicielka podjęła, niełatwą pewnie decyzję o przyjmowaniu do swojego domu  wyłącznie gości dorosłych.  Cisza. Zapach wsi, ciasta i świeżego prania. Moniówka jest spełnionym marzeniem…

moniowka

Przechowalnia Marzeń

…to przede wszystkim DOM, ogród w jabłoniowym sadzie i bistro tętniące śniadaniowym gwarem uśmiechniętych gości. Cztery pokoje- każdy oddający inną część osobowości właścicieli i twórców tego wyjątkowego miejsca. Miejsce z duszą, w którym czas płynie leniwie, tętno spowalnia, a oddech staje się czysty i głęboki…

przechowalnia marzen

Plajny- Ogród Dobrych Myśli

Przytulne siedlisko, położone w malutkiej wsi nieopodal Żuław…uroczy zakątek oddalony od miejskiej wrzawy. Sercem siedliska jest odnowiony dwustuletni Dom Podcieniowy. Sąsiadujące z nim Stodoła, Dom Mariana oraz Obora wkrótce również staną się  pięknymi i użytecznymi miejscami. Ogród Zimowy pełniący rolę sali wielofunkcyjnej to idealna przestrzeń do organizacji warsztatów, pokazów i różnego rodzaju zajęć grupowych.

plajny

Siedlisko Blanki

Siedlisko Blanki to kwintesencja natury, cisza, intymność i wspaniała kuchnia. W Siedlisku zachwyca spokój i sielankowy urok niezmienionej od dziesiątków lat okolicy, w której nie ma hałaśliwych turystów, za to można podglądać, jak małe żurawie uczą się latać. To miejsce, które na długo pozostaje w pamięci…

siedlisko blanki

Fajne Miejsce Jeziorany

W samym sercu przepięknej Warmii, malownicza wieś Tłokowo przycupnięta nad samym jeziorem, w pobliżu malownicze miasteczko Jeziorany. Oprócz wygodnego łóżka na gości czeka tu coś więcej – atmosfera, intymność, a chwilę potem wielka przyjemność wspomnień…

fajne miejsce jeziorany

Vincent

Uroczy i klimatyczny hotel z klimatem Prowancji. Pyszne jedzenie,  niesamowite wino do tego wnętrza, w których człowiek czuje się jak w domu. Podobno nie chce się wyjeżdżać.

vincent kazimerz dolnyKolonia Mazurska Mierki

Dom wybudowany z bali, nawiązujący formą do tradycyjnego drewnianego wiejskiego budownictwa. 5 pokoi, a w nich wygodne łóżka. Na stole w kuchni warzywa z przydomowego ogródka, pomidory z zaprzyjaźnionej szklarni, miód z pobliskiej pasieki, ryby z okolicznych jezior. Własnej roboty: ogórki w słoikach, konfitury, powidła, wytrawne wino z czarnej porzeczki, słodkie nalewki  z dzikiej róży i czeremchy zbieranej w lesie.

kolonia mazurska mierkiCisowy Zakątek Sasino

Czy można stworzyć  miejsce jak z bajki? Okazuje się, że tak. A właściciele Cisowego Zakątka wyczarowali ich aż 14, do tego każdy z nich to osobna historia.

cisowy zakatek sasinoStara Szkoła Wysoka Wieś

Stara Szkoła to budynek z końca XIX wieku. Kiedyś szkoła dwuklasowa, z klasą ciemną od wschodu i jasną od zachodu. Obecnie, pensjonat z wnętrzem przystosowanym do potrzeb odwiedzających go gości. Okolica pensjonatu jest unikalna, idealnie nadająca się na spacery, można też biegać, jeździć na rowerze lub pływać w okolicznych jeziorach.

stara szkola wysoka wies