Będąc na Warmii odniosłam wrażenie, że wszyscy przełączyli się tu na tryb „slow”. Hodują kozy, sadzą jabłonie, zrywają jabłka i robią z nich cydr, pieką chleb, prowadzą ekologiczne ogródki, uprawiają lawendę i nigdzie im się nie spieszy. Szczęściarze.

Takich gospodarstw jest w okolicy naprawdę wiele. Więcej niż się tego spodziewałam. Pisałam już o Kwaśnym Jabłku, ale to nie ono było celem naszej podróży. Od kiedy jedna z moich czytelniczek, w komentarzu pod postem 20 wyjątkowych miejsc w Polsce na rodzinną wycieczkę napisała mi, że Warmia pachnie lawendą, wiedziałam, że chcę poczuć ten zapach.

najpiekniejsze miejsca w polscelawendowe poleLawendowe Pole w Nowym Kawkowie…

…to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Trochę dzikie, ale chyba właśnie takie miało być. Taka namiastka Prowansji.  Szczęściarze, którym udaje się zarezerwować nocleg w (niestety  jedynym dostępnym) klimatycznym pokoiku, który jest w ofercie Lawendowego Pola, mogą zostać tam na noc. Pozostali, tak jak my, przyjeżdżają po prostu na spacer. Na gości czeka coś, co, jak przekonałam się sama, w tamtych okolicach jest po prostu normą – ciepła, domowa atmosfera i niezwykle sympatyczni ludzie.

Lawendowe Pole powstało z pasji i pewnie dlatego po zaledwie kilku latach mówi się, że to jedno z  najciekawszych miejsc w Polsce. Najładniej jest tam od połowy lub ostatnich dni czerwca do drugiej połowy lipca, czyli podczas pierwszego kwitnienia i zbiorów. W sierpniu i jesienią do końca października można napawać się widokiem i zapachem lawendy w suszarni.

lawendowe polaciekawe miejsca w polscelawendowe pole nowe kawkowolawendowe pole warmialawendowe pole na warmiinajpiekniejsze miejsca w polsce1lawendowe pole2lawendowe pole nowe kawkowo1lawendalawendowe pole3lawenda1plantacja lawendy w polscelawendowe pole4lawendowe muzeum zywelawendowe muzeum zywe1lawendowe muzeum zywe2lawenda2piekne miejsca na warmiiwarmia lawendowe polewarmia- awendowe pole2Jeśli macie ochotę na taki  zegarek Manfred Cracco, zapraszam do sklepu Swiss, a sukienkę kupicie w sklepie BonjourAndKiss

manfred craccozegarek manfred craccozegarek

Link do bonjour, swiss,