Najpiękniejsze miejsca w Polsce: Lawendowe Pole

25

Będąc na Warmii odniosłam wrażenie, że wszyscy przełączyli się tu na tryb „slow”. Hodują kozy, sadzą jabłonie, zrywają jabłka i robią z nich cydr, pieką chleb, prowadzą ekologiczne ogródki, uprawiają lawendę i nigdzie im się nie spieszy. Szczęściarze.

Takich gospodarstw jest w okolicy naprawdę wiele. Więcej niż się tego spodziewałam. Pisałam już o Kwaśnym Jabłku, ale to nie ono było celem naszej podróży. Od kiedy jedna z moich czytelniczek, w komentarzu pod postem 20 wyjątkowych miejsc w Polsce na rodzinną wycieczkę napisała mi, że Warmia pachnie lawendą, wiedziałam, że chcę poczuć ten zapach.

najpiekniejsze miejsca w polscelawendowe poleLawendowe Pole w Nowym Kawkowie…

…to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Trochę dzikie, ale chyba właśnie takie miało być. Taka namiastka Prowansji.  Szczęściarze, którym udaje się zarezerwować nocleg w (niestety  jedynym dostępnym) klimatycznym pokoiku, który jest w ofercie Lawendowego Pola, mogą zostać tam na noc. Pozostali, tak jak my, przyjeżdżają po prostu na spacer. Na gości czeka coś, co, jak przekonałam się sama, w tamtych okolicach jest po prostu normą – ciepła, domowa atmosfera i niezwykle sympatyczni ludzie.

Lawendowe Pole powstało z pasji i pewnie dlatego po zaledwie kilku latach mówi się, że to jedno z  najciekawszych miejsc w Polsce. Najładniej jest tam od połowy lub ostatnich dni czerwca do drugiej połowy lipca, czyli podczas pierwszego kwitnienia i zbiorów. W sierpniu i jesienią do końca października można napawać się widokiem i zapachem lawendy w suszarni.

lawendowe polaciekawe miejsca w polscelawendowe pole nowe kawkowolawendowe pole warmialawendowe pole na warmiinajpiekniejsze miejsca w polsce1lawendowe pole2lawendowe pole nowe kawkowo1lawendalawendowe pole3lawenda1plantacja lawendy w polscelawendowe pole4lawendowe muzeum zywelawendowe muzeum zywe1lawendowe muzeum zywe2lawenda2piekne miejsca na warmiiwarmia lawendowe polewarmia- awendowe pole2Jeśli macie ochotę na taki  zegarek Manfred Cracco, zapraszam do sklepu Swiss, a sukienkę kupicie w sklepie BonjourAndKiss

manfred craccozegarek manfred craccozegarek

Link do bonjour, swiss,

25 komentarzy

  1. Pięknie tam! W tym roku zdecydowaliśmy się na wyjazd w Góry Świętokrzyskie razem z całą rodziną, ale w przyszłe na pewno pomyślimy o Lawendowym Polu, bo wygląda przecudnie! 🙂

  2. Wybieramy sie na mazury wiec pewnie wstapimy tylko jeszcze namowic mojego meza ktory jest pasjonatem kajakarstwa, kwiatow raczej nie bedzie chcial ogladac ale namowie go bo ja ich potrzebuje.

  3. To musial byc udany wyjazd, zazdroszcze jakich wakacji. Sama bym chciala ale urlop dopiero za miesiac 🙁

  4. idealnie dla mnie, moglam spedzic tam cale zycie, jakie musza tam byc zapachy 🙂

  5. Patrzę i patrzę na te fotografię i nie mogę się nadziwić ,Mazury są piękne zawsze to wiedziałam ,ale Ty dzięki tym postom sprawiłaś że chę tam być teraz! super!

  6. Cudze chwalicie swego nie znacie, myslałam ze taka lawenda to tylko w chorwacji a tu prosze nie musze jechac tysiace kilometrów zeby ja zobaczyc, mam z zasiegu reki 🙂

  7. O jak cudnie – fioletowo tu 🙂
    Lawendowe pole, w życiu bym nie powiedziała że u nas takie skarby.

Odpowiedz