Gdyby ktoś powiedział mi, że błądzenie w polu kukurydzy może być dobrą zabawą, pewnie postukałabym się w czoło (bo za dobrze pamiętam najstraszniejszy film jaki w życiu obejrzałam, czyli „Dzieci kukurydzy”…). Do wycieczki podeszłam więc z umiarkowanym entuzjazmem, a tu proszę: bawiłam się jak dziecko. Do miejscowości  Swarzewo koło Władysławowa, w której jakiś szaleniec wymyślił i stworzył (wysiewając 260 000 nasion,  zabrali nas znajomi, ci sami, którzy zorganizowali nam całkiem fajne wakacje nad morzem.

atrakcje dla dzieci na heluhel atrakcje dla dziecilabiryny w kukurydzy wladyslawowowakacje nad morzematrakcje dla dzieci labirynt w polu kukurydzyAtrakcje dla dzieci. Labirynt w polu kukurydzy

Dokładnie tak jak się domyślacie, labirynt to nic innego jak wielkie pole z kukurydzą, w którym wyżłobiono naprawdę mnóstwo (podobno aż 3500 metrów!) korytarzy. Wchodzisz z jednej strony i – jak masz odrobinę szczęścia – po około godzinie wychodzisz z drugiej strony. Przy wejściu każdy dostaje mapę, ale można też spróbować wydostać się z labiryntu bez niej.

labiryny w kukurydzy swarzewo

Labirynt w polu kukurydzy to jedna z ciekawszych atrakcji dla dzieci na Helu. Jest fajnym pomysłem na spędzenie dnia kiedy pogoda nie pozwala na plażowanie… a jak wiadomo, z pogodą nad polskim morzem bywa różnie.  Szukajcie go przy drodze nr 216 niedaleko ronda w Swarzewie. Ale pamiętajcie, że jest to atrakcja sezonowa. W tym roku, jeśli pogoda dopisze, ten nietypowy rodzinny park rozrywki ma być czynny do 15 września.

Poza labiryntem z kukurydzy w parku czeka też więcej atrakcji –  na przykład inne, łatwiejsze do pokonania labirynty ( ze słomy, „pajęczyny” czy drewna), autobus  „do góry kołami”, a także zaczarowany rower – jeśli uda się wam przejechać na tym wynalazku „zaledwie” 5 m, opłata za wejście wraca do waszej kieszeni.

labiryny w polu kukurydzy wladyslawowolabirynt wladyslawowoautobus do gory kolamilabirynt w kukurydzy