Gdzie powstaje woda mineralna?

29

Z wizyty w fabryce Kropli Beskidu cieszyłam się jak dziecko. Znacie to uczucie z dzieciństwa? Siedzicie przed telewizorem i z otwartymi ustami oglądacie niezwykle ciekawy program. Właśnie takie uczucie towarzyszyło mi kiedy zwiedzałam fabrykę. Z tą różnicą, że mogłam być tam osobiście i musiałam pilnować żeby moje usta były zamknięte ( w tym wieku to już trochę obciach).

Weekend w górach, to poczatek dłuższej współpracy z marką Kropla Beskidu. W gronie ludzi, których lubię i podziwiam planowałam spędzić trzy dni. Planowałam, ale spędziłam tylko jeden. To właśnie w ten weekend, moja córka miała się wcielić w niezwykle ważną, może nawet życiową rolę … w przedszkolnym przedstawieniu miała być żabą. Do Tylicza wpadłam więc na jeden dzień. Cieszę się, że zobaczyłam to czego byłam najbardziej ciekawa, spotkałam się ze znajomymi blogerami i poznałam tych, których wcześniej znałam tylko z ich blogów.

beskidy
woda-mineralnaJesteście ciekawi co zobaczyłam w fabryce Kropli Beskidu? Butelki, dużo butelek. Małe, duże, plastikowe, szklane. Ogromne wrażenie zrobił na mnie fakt, że marka jako pierwsza w Polsce wprowadziła opakowania typu PlantBottle, które w swoim składzie zawiera aż do 30 % surowca pochodzącego z roślin ( zamiast pochodnych ropy naftowej).  Oznacza to, że tak jak każda inna butelka PET, jest zdatna do recyklingu, ale dzięki zawartości materiału pochodzenia roślinnego, jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego. Strasznie mnie to cieszy, bo to ogromny krok w stronę stworzenia opakowania z surowców odnawialnych.

20150529-DSC_1851
20150529-DSC_1878
20150529-DSC_1884
20150529-DSC_1887
20150529-DSC_1900
20150529-DSC_1901
20150529-DSC_1931
20150529-DSC_1939
20150529-DSC_1945
20150529-DSC_1948
20150529-DSC_1965

Być może mieliście okazję spotkać bilbordy promujące nową butelkę Kropli Beskidu. Jesli tak, z pewnością zwróciliście uwagę, że są to bilbordy nietypowe, bo podobnie jak butelka, częściowo składają się z roślin. Więcej pisał o tym Janek. Koniecznie zobaczcie, bo zielone bilbordy robią wrażenie: Zielone miejsca w Krakowie.

A tak wygląda butelka przed wydmuchaniem. Aż ciężko uwierzyć, że pojemniczek tej wielkości w trakcie kilku minut zmieni się w butelkę na 1,75 l. wody mineralnej.

20150529-DSC_1919
Już nie mogę się doczekać kolejnych postów, w których będę miała dla was sporo zaskakujących faktów, planuję też postawić przed wami wyzwanie. Szczegóły zdradzę wam wkrótce.

Post powstał w ramach współpracy z marką Kropla Beskidu.

29 komentarzy

 1. a pracuje tam chociaż jeden człowiek,bo tyle fotek a żywej duszy nie widać

 2. Łączna zawartość składników mineralnych tej wody wynosi 383,3 mg/l. Dla porównania mineralizacja wody pobieranej do wodociągów wynosi przykładowo: 250 – 500 mg/l w Lublinie[1], 400 – 600 mg/l w w Toruniu. Większość wód tzw mineralnych jest dużo mniej zmineralzowana niż woda płynąca w naszych kranach !!!!

  • Dla porównania Piwniczanka posiada ponad 1700 mg/l. Także Kropla Beskidu ma raczej tylko fajne butelki, raczej bym wody nie polecała innym chyba że butelkę:D

  • Kropla Beskidu to woda niskozmineralizowana. Z tego co napisałaś, wnioskuję, że lubisz wodę wysokozmineralizowaną, ale takiej nie podasz np. dziecku. Sama nie przepadam za Piwniczanką, a uwielbiają ją np rodzice mojego męża. Wniosek z tego taki, że każdy pije taką wodę jaka mu najbardziej odpowiada. Ważne żeby ją pić.

 3. czekam więc na kolejne posty z niecierpliwością GUGU 😉
  p.s jak zwykle piekne klimatyczne zdjęcia. zachęcające !

 4. martusia on

  To musiał być pasjonujący dzień w tyliczu. Oglądałam podobny program kiedyś w discovery channel o produkcji butelek. Chciałbym zobaczyć to na żywo.

 5. Z takiego małego czegoś plastikowego robi się butelkę Kropli Beskidu? ! Niesamowite! ciężko mi uwierzyć

 6. Tylicz <3<3<3 Moje rodzinne miasto <3
  Mieszkałam tam 20 lat, z sentymentem wracam tam do tych pól zielonych.
  Niestety bywam tam rzadko z powodu mojej sytuacji zawodowej.
  I wodę też polecam i też piję BEZ KITU ! 😉

 7. Zdjęcia rewelacja, aż chce się tam pojechać. Czy taki zwykły ludzik jak ja może sobie pojechac do pijali i zobaczyć to wszystko co Ty?

 8. U nas w domu woda mineralna idzie na hektolitry! Dzieci piją niegazowaną Krople Bezkidu , na która mówią Kropla bez kitu;) a ja z mężem lekkogazowaną cisowiankę albo dobrowiankę. Niegazowana mi nie smakuje w ogole.

 9. Kropla Beskidu i Żywiec to moje numery jeden na liście wód źródlanych które piję regularnie

 10. justyna on

  Planując swój ślub i wesele miałam do wyboru dla gości różne rodzaje wód mineralnych przypadkowo wybralam KB i tak od tego czasu nie kupuję innej. jest wyśmienita w smaku

 11. Najlepszą woda jest przegotowana z kranu. Lekarz zalecił mi poniewaz jestem genetycznie obciążona rakiem:( Kazał wykluczyć wszystkie wody mineralne kupiowane w sklepach jedynie jak już chce wody to tylko przegotowanej z kranu z cytryną. No cóz przynajmniej mam taniej 😉

 12. Moim skromnym zdaniem kropla beskidu nie jest może z najwyższej półki woda mineralna ale smakowo jest bardzo dobra. Wybieram ja bo mi smakuje. A teraz przemawia dodatkowo ta naturalna butla

 13. renata on

  Ufam tylko wodzie mineralnej Żywiec Zdrój, cała moja rodzina od zawsze ja pije. hmm może jednak zmienię swoje nawyki ??

  • Pozytywne opinie tej wody to tylko zasługa ich marketingu, tak naprawde zywiec mnie gryzie w gardło. kazda inna jest lepsza chociazby polaris z biedronki – polecam 🙂

 14. Od zawsze wiedziałam, że kropla beskidu jest najlepszą woda i tylko ją piję! Teraz po przeczytaniu Twojego postu tylko się utwierdziłam w tym przekonaniu 🙂

 15. blogerskamatka on

  Sama bym pojechała na takmi wypad w góry, marzy się taka wycieczka bez dzieci w dodtaku troche edukacyjna bo jakby nie bylo to w zyciu nie bylma w takiej fabryce. Czytałam tekst w wielkiem zaciekawieniem, zazdro Kinga!

 16. marzka on

  niesamowite musiło byc to dla Ciebie wrażenie. sama chętnie bym pojechała zobaczyć fabryke w której robi sie butleki do wody mineralnej. szoknełam sie widzac z czego robiona jest butelnka kropli beskidu, teraz i ja zablysne wiedza w tym temacie 😀

Odpowiedz