Dobre jedzenie na Warmii i Mazurach

21

Kiedy szukam nowych, ciekawych kierunków na nasze wypady, zwracam sporą uwagę do jedzenie. Cenię sobie miejsca, w których mogę smacznie i zdrowo zjeść, szukam kuchni opierającej się na ekologicznych, lokalnych produktach i wiem, jak ciężko na taką trafić. Na samą myśl o jedzeniu, którego spróbowałam na Warmii i Mazurach ślinka cieknie mi po brodzie. Kozie sery, za którymi do tej pory nie przepadałam, chrupiący domowy chleb, masło, jogurty, dżemy. Sałata, marchewki, zioła… wszystko świeże i z własnego ogródka gospodarzy. Obiady też wyjątkowe, bo gotowane ze świeżych, ekologicznych składników. Pycha!

W okolicy  można naprawdę dobrze zjeść, ale trzeba wiedzieć, dokąd się kierować, kiedy zaburczy w brzuchu. A ponieważ podczas naszych wakacji mieliśmy sporo szczęścia i trafiliśmy w dobre ręce (a może do dobrego stołu?) mogę podzielić się z wami kilkoma cennymi informacjami o dobrym jedzeniu na Warmii i Mazurach, licząc na parę trafnych wskazówek od was.

Kwaśne Jabłko

W Kwaśnym Jabłku, w którym spędziliśmy kilka ostatnich dni dosłownie odliczałam minuty do kolejnych posiłków.  A to dlatego, że kuchnia to zdecydowanie najmocniejsza strona tego miejsca.

kwasne jablko6dobre jedzenie na mazurachKozie sery

Będąc w tamtych stronach po prostu trzeba spróbować pysznych serów i jogurtów. Każdy smakuje inaczej i naprawdę ciężko się zdecydować, który jest tym ulubionym.

Kozia Farma Złotna

Dorota Matusiewicz – kozie sery w Pupkach tel:  608 605 887

kozie sery na mazurachmazury jedzenie serykozie sery od dorotkisery od dorotki1Domowy chleb

Słynnego na całą okolicę chleba od Doroty Traut po prostu trzeba spróbować. W gospodarstwie agroturystycznym Trautówka można też zjeść smaczny domowy posiłek, a nawet wyjechać zabierając ze sobą do domu świeże jajka, miód i (podobno) pyszną drożdżówkę wypieku gospodyni.

gdzie jesc na mazurach1jedzenie na warmiijedzenie mazurymazury jedzenieczatnej pomidorowy mazurygdzie najlepsze jedzenie na mazurachjedzenie warmia mazurynocleg mazury dobre jedzeniegdzie dobrze zjesc na mazurachmazury dobre jedzeniesmacznie zdrowo na mazurachwarmia dobre jedzeniewarmia najlepsze jedzeniemazury najlepsze jedzeniezdrowe jedzenie na mazurach

21 komentarzy

  1. kozie sery – nieznoszę. probowalam wszytskich na kazdym zakatku swiata w ktorym bylam.

  2. A czy własciciele maja swoje zwierzeta w hodowli, mysle o jakiej krowce czy gasce, moj franio uwielbia zwierzeta wiejskie, dla niego do bylby idealny wtedy wyjazd.

  3. Bardzo fajny post, przyda mi się kiedy będziemy planowac mazury, a jeździmy mniej więcej co 2 lata odkąd znamy się z mężem, on kocha ten rejon polski. Mysle ze m usie spodoba twoja propozycja, a i ja bede mogla wykazac sie w jego oczach. super :*

  4. Mamy rezerwację na Mazurach na sierpień, chyba zadzwonie i odwołam, w kwaśnym jabłku pięknie, a w dodatku mam z polecenia od ciebie!
    Tam gdzie jedziemy to po prostu strzał z neta.

  5. Ale piękny starodawny kredens, szukam takiego do siebie, planujemy zmienic dom, ah i oj jak mi się podoba. 🙂

  6. Pani Kingo, jak długo byliście na Warmii? Co można tam ciekawego robić z dzieckiem?

  7. Też nie przepadam za kozimi serami, ciekawi mnie czy i tam również bym się nie tknęłą 🙂

  8. Wygląda naprawdę jak dobre jedzenie, dzięki za propozycję, jedziemy na Mazury w sierpniu, napewno zaglądniemu do kwasnego jablka 😀

Odpowiedz