Zawsze byłam szczupła. No, może z wyjątkiem kilku miesięcy ciąży, kiedy to nagle, bez ostrzeżenia, z wagi piórkowej przeskoczyłam (a raczej przeturlałam się) do wagi ciężkiej. Po porodzie wypatrywałam dnia, kiedy będę w stanie robić coś, cokolwiek, co pozwoliłoby mi wrócić do formy po ciąży. I niestety, przez długi czas na tym wypatrywaniu się kończyło. Najpierw trzy miesiące obowiązkowego odpoczynku po cesarskim cięciu, potem kolejne tygodnie: bo małe dziecko w domu, bo zmęczenie, zakupy, pranie, gotowanie… Niby chcesz, ale nie możesz zacząć.

Trochę to trwało, ale wreszcie udało mi się wrócić do ćwiczeń. A jak już zaczęłam, to nie mogę ( i nie chcę) przestać. Ćwiczę, bo lubię, bo pomaga mi to wyrzucić z siebie złe emocje, nabrać dystansu do wielu spraw i, o dziwo, odpocząć.

DSC_8152
DSC_7921Dziś chcę was zachęcić żebyście do mnie dołączyły i razem ze mną podniosły się z kanapy.  Nie składajcie sobie obietnic, że zaczniecie jutro, na wiosnę czy w nowym roku. Zacznijcie dziś. Dziś jest najlepszy dzień, żeby zacząć się ruszać. Wstańcie z kanapy, ubierzcie się i idźcie biegać.  Nie lubicie biegać? Jest jeszcze basen, aerobik, siłowania, jazda na rowerze albo ćwiczenia w domu. Lista aktywności jest długa, więc każda z was znajdzie coś dla siebie. Coś co sprawi wam przyjemność, bo to właśnie o przyjemność chodzi. Zgrabna sylwetka, jędrne ciało to efekt uboczny, który pojawi się po pewnym czasie.

Znajdźcie sobie partnera. Takiego, który motywuje, któremu zawsze się chce;  nie takiego, któremu nie chce się ruszyć czterech liter z kanapy. Zapewniam was, że dobre towarzystwo to już połowa sukcesu; złe, to gwarancja, że nic z tego nie wyjdzie. Ćwiczcie dla przyjemności. Niech to nie będzie przykry obowiązek. Wskakujcie w sportowe buty i dajcie się ponieść endorfinom. Na końcu czeka na was dzika satysfakcja i… zgrabne ciało. Nie mówię, że będzie łatwo, ale mogę wam obiecać, że będzie warto. Wchodzicie w to?

DSC_8829
DSC_8960
DSC_8973
DSC_8993torba-sportowa-dla-kobiety
DSC_8144
damska-torba-sportowa
DSC_8175
DSC_9005
DSC_9012

KONKURS

Opisz w kilku zdaniach swoje przygody z ćwiczeniami – czy ruszasz się ciągle czy może wcale? Czy robiłaś to kiedyś, a teraz coś (co?) nie pozwala ci wrócić? A może nienawidziłaś wf-u od zawsze i jest tak do dzisiaj?  Zapraszam was do dyskusji.

Wśród waszych wypowiedzi wybiorę komentarz / komentarze, a autorkę obdaruję zestawem ubrań od Under Armour (buty, bluzka lub biustonosz sportowy, bluza i spodnie) i piękną torbą sportową od Morini ( kolor do wyboru: czarny, grafitowy lub brązowy).

Konkurs trwa od 6.11.2015 do 15.11.2015. Wyniki ogłoszę do 20.11.1015.

 

Wyniki konkursu

Zestaw ubrań z torbą i butami wygrywa Karolina (karolinam…[email protected]

Zaglądajcie na bloga, bo mam dla was jeszcze kilka niespodzianek.

Torba: Morini

Kamizelka:Under Armour

Bluza:Under Armour